foto: AFP/Scanpix
Somu līcī sabojāts arī Krievijas sakaru kabelis
Pasaulē
2023. gada 6. novembris, 16:38

Somu līcī sabojāts arī Krievijas sakaru kabelis

Jauns.lv/LETA

Somu līcī oktobrī bojāts arī Krievijas sakaru kabelis, Krievijas sakaru operators "Rostelekom" informējis Somijas Darba lietu un ekonomikas ministriju.

Bojātais kabelis daļēji atrodas Somijas ekonomiskajā zonā, tādēļ "Rostelekom" 12. oktobrī informēja Somijas ministriju, ka ir nepieciešama remonta darbu saskaņošana, vēsta Somijas sabiedriskā raidorganizācija "Yle". Pašlaik kabeļa bojājuma vietā strādā Krievijas avārijas seku likvidēšanas kuģis "Spasateļ Karev".

Apmēram 1000 kilometru garais Krievijas sakaru kabelis Baltijas jūrā savieno Sanktpēterburgu un Kēnigsbergu (Karaļaučus). Tas daļēji šķērso Somijas un Zviedrijas ekonomisko zonu.

8. oktobrī tika bojāts Igauniju un Somiju savienojošais gāzesvads "Balticconnector". Tajā pašā laikā tika bojāti arī sakaru kabeļi starp Igauniju un Somiju un Igauniju un Zviedriju.

Somu līča krasta apsardzes komandiera vietnieks Miko Hirvi Somijas laikrakstam "Helsingin Sanomat" pieļāva, ka arī Krievijas kabeļa bojājums varētu būt saistīts ar šiem incidentiem, tomēr viennozīmīgu pierādījumu tam neesot.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka zemūdens kabeļu bojājumi nav nekas neparasts un nereti tie ir jāremontē.

Nesen Somijas Centrālā kriminālpolicija paziņoja, ka no jūras gultnes ir pacelts enkurs, kas acīmredzot sabojājis "Balticconnector". Enkurs varētu būt no Honkongā reģistrētā kuģa "Newnew Polar Bear".