Pasaulē
2023. gada 13. oktobris, 18:32

Tas kādu pārsteidz? "Hamas" teroristus apsūdz Gazas iedzīvotāju izmantošanā par dzīvo vairogu

Jauns.lv/LETA

Palestīniešu teroristu grupējums "Hamas" izmanto Gazas joslas iedzīvotājus kā dzīvo vairogu,  visus komandcentrus un arsenālus tīši izvietojot civilobjektos, piektdien paziņojusi Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka. 

Gazā simtiem bojā gājušo pēc Izraēlas aviācijas uzlidojumiem

Izraēlas gaisa uzlidojumos Gazas joslā nogalināto cilvēkus skaits ir pārsniedzis 558 un vairāk nekā 2800 cilvēki ir ievainoti.

gallery icon
23

""Hamas" tagad aizbarikādējas aiz vēl vairāk nevainīgiem cilvēkiem un izmanto viņus kā vairogu Gazā," preses konferencē Izraēlā sacīja Bērboka, piebilstot, ka "Hamas" ir sagrābis par ķīlniekiem visus Gazas iedzīvotājus. "Viņu tuneļi, ieroču noliktavas un komandcentri apzināti izvietoti dzīvojamās ēkās, lielveikalos un universitātēs. Varbūt pat slimnīcās," norādīja ministre.

"Hamas" kaujinieki sestdien no Gazas joslas iebruka Izraēlā, nogalinot vairāk nekā 1300 cilvēkus un ievainojot vēl vairāk nekā 3200, kā arī sagrābjot apmēram 120 ķīlniekus.

Atbildot uz uzbrukumu, Izraēla īsteno gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamas" objektiem Gazas joslā, kā arī ir bloķējusi pārtikas, degvielas un medikamentu piegādes šai teritorijai, kuru pārvalda "Hamas". Gazas joslā nogalināto palestīniešu skaits ir pieaudzis līdz 1799.

Pēc "Hamas" aicinājuma uzbrukt ebrejiem, Francijā nodur skolotāju

Jau vēstīts, ka palestīniešu teroristu grupējums "Hamas" aicināja visus pasaules musulmaņus 13. oktobrī ar agresiju vērsties pret ebrejiem. Medijos šodien ...

gallery icon
13

Bažas par Gazas joslas iedzīvotājiem ir pieaugušas pēc Izraēlas rīkojuma evakuēt šīs teritorijas ziemeļdaļu. Runa ir par 1,1 miljonu cilvēku. Tas varētu liecināt par gaidāmo Izraēlas armijas sauszemes operāciju Gazas joslā, lai gan tā vēl nav izsludināta.

Bērboka sacīja, ka demokrātiskās valstis, tai skaitā Vācija un Izraēla, nopietni izturas pret civiliedzīvotāju aizsardzību. "Civiliedzīvotājiem ir vajadzīgas drošas vietas, kur viņi var atrast aizsardzību un saņemt pirmās nepieciešamības preces," sacīja ministre. Viņa šo jautājumu apsprieda ar Izraēlas kolēģi.

Tāpat Vācija risināja sarunas ar ANO un Ēģipti, kurai arī ir kopīga robeža ar Gazas joslu, par civiliedzīvotāju aizsardzību. Bērboka arī aicināja atbrīvot "Hamas" uzbrukuma laikā sagūstītos ķīlniekus, starp kuriem ir arī Vācijas pilsoņi.