Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jevgēņijs Prigožins vēl aktīvi karo Ukrainā un bauda popularitāti (Foto: AP/Scanpix)

Tiešām?!? Izraēlas laikraksts iekļauj Prigožinu ikgadējā "pasaules ietekmīgāko ebreju" sarakstā, bet Zelenskim vietu neatrod 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
16. septembrī 08:30 2023. gada 16. septembrī 08:30
  Jauns.lv
Acīmredzot atspoguļojot Izraēlas ļoti atturīgo nostāju Krievijas asiņainajā invāzijā Ukrainā, Izraēlas laikraksts “Jerusalem Post” savā ikgadējā 50 ietekmīgāko ebreju sarakstā pamanījies iekļaut pat Krievijas pēdējo mēnešu agresijas simbolu, augustā likvidēto algotņu grupējuma “Vagner” īpašnieku Jevgēņiju Prigožinu, taču pilnībā ignorējis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kurš pagājušā gada sarakstā izpelnījās godpilno otro vietu ar apzīmējumu “Ukrainas aizstāvis”.

Tiesa, Prigožins ierindots 52. vietā savdabīgā pēcnāves slavas dziesmas veidā, uzreiz aiz 51. vietas — Izraēlas karoga kā vienotības un dažādības nacionālā simbola. 


Aprakstā par Prigožinu — “kritušo “Vagner” vadītāju” — norādīts, ka viņa tēvs bija ebrejs, bet šī personāža raibā kriminālā pagātne minēta vien garāmejot “pēc gandrīz desmit gadu nosēdēšanas cietumā”. Taču viņa pagātne bija visnotaļ raiba — jau 18 gadu vecumā Prigožinam 1979. gadā Ļeņingradas tiesa piesprieda nosacītu 2 gadu ieslodzījumu par zādzību, 1981. gadā — jau reālus 13 gadus par zādzībām, laupīšanām, krāpšanu, nepilngadīgo iesaistīšanu noziedzīgā darbībā. 1988. gadā viņu apžēloja, bet 1990. gadā viņš iznāca no kolonijas.

Saistītās ziņas

Prigožina slepkavība - bizness, nevis atriebība? 1
Krievija neizmeklēs Prigožina lidmašīnas avāriju atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem
"Man vajag vairāk zelta!" Prigožina pēdējās dienas, kuras viņš pavadīja Āfrikā

Visa viņa turpmākā biznesa impērijas veidošanās bija nesaraujami saistīta ar korupcijas skandāliem, aktīvu piedalīšanos jebkādas Kremļa opozīcijas apkarošanā, kā arī pašā Krievijā aizliegtas algotņu grupējuma izveide noziedzīgām darbībām ārzemēs, tostarp Tuvajos Austrumos un Āfrikā, tostarp Centrālāfrikas Republikā, kur viņa darbības izmeklēšanas gaitā 2018. gadā tika demonstratīvi nošauti trīs pazīstami Krievijas žurnālisti, kuru nāves apstākļu izmeklēšanā Krievijas varas iestādes īpašu ieinteresētību nav izrādījušas.

Taču "Jerusalem Post" publikācijā tikai pieminēta viņa nodarbošanās restorānu biznesā, kā arī troļļu fabrikas izveide, “lai iejauktos ASV [prezidenta] 2016. gada vēlēšanās”. Pēc tam absolūti nekas nav pastāstīts par viņa algotņu grupējuma lomu Krievijas asiņainajā karā pret Ukrainu, tikai minēts viņa “globālās slavas mirklis” — 2023. gada 23. jūnija īsais dumpis pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un traģiskā nāve tieši pēc diviem mēnešiem. Viss. Ne vārda par viņa pastrādātajiem noziegumiem.

Vēl ironiskāk — saraksta kategorijā “Atbalstot Ukrainu” atradusies vieta pat Putina tuvam sabiedrotajam, oligarham un bijušajam Anglijas premjerlīgas kluba “Chelsea” īpašniekam Romanam Abramovičam (22. vieta), pret kuru Eiropas Savienība, Lielbritānija, Kanāda un Austrālija ir noteikušas sankcijas par Krievijas invāzijas atbalstīšanu.

Jāpiebilst, ka saraksta galvgalī ir ASV mākslīgā intelekta pētniecības laboratorijas “OpenAI” vadītājs Sems Oltmens, viņam seko Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu, bet trijnieku noslēdz ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens. Laikraksta izraudzītajā “ebreju top 50” minēti arī ASV finanšu ministre Dženeta Jelena un NASDAQ prezidente Adena Frīdmena (11. vieta kategorijā “Finanšu līderība”), Džordžs Soross (12. vieta kopā ar dažiem citiem kategorijā “Divas filantropu paaudzes”), “Meta” dibinātājs un vadītājs Marks Zakerbergs, “WhatsApp” līdzdibinātājs Jans Kums, bijušais “Google” vadītājs Eriks Šmits (13. vieta kategorijā “Digitālie pionieri”).

Citi šobrīd lasa

VIDEO: "gadsimta vētra" plosa Melnās jūras ziemeļu piekrasti; soctīklos iespaidīgas ainas
Nogalinātā Ļubkas dēls: aizdomās turētās personas apmelo manu tēvu, lai novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem 3
FOTO un VIDEO: ļaudis ierodas uz kādreizējā Rīgas mēra Gundara Bojāra grāmatas atvēršanas pasākumu
Pievienot komentāru