Pasaule ik gadus nepieciešams ārkārtīgi daudz naudas, lai samazinātu globālo sasilšanu
Lai līdz 2050. gadam pasaule sasniegtu nulles emisijas un izvairītos no temperatūras paaugstināšanās virs 1,5 grādiem pēc Celsija šajā gadsimtā ir nepieciešamas globālās investīcijas 2,7 triljonu dolāru apmērā gadā, atsaucoties uz konsultāciju uzņēmuma Wood Mackenzie ziņojumu vēsta Reuters.
Zinātnieki ir norādījuši, ka ideālā gadījumā pasaulei šajā gadsimtā ir jāierobežo globālās vidējās temperatūras pieaugums līdz 1,5 ° C, lai izvairītos no katastrofālām klimata pārmaiņu sekām. Daudzas valdības ir apņēmušās līdz gadsimta vidum samazināt emisijas līdz nullei, lai palīdzētu to sasniegt. Tomēr lielākā daļa valstu nav uz “pareizā ceļa”, lai sasniegtu emisiju mērķus līdz 2030. gadam, nemaz nerunājot par 2050. gadu, teikts ziņojumā.
Neto nulles vērtība attiecas uz emisiju samazināšanu līdz cik vien iespējams tuvu nullei, visas atlikušās emisijas atkārtoti absorbējot no atmosfēras, piemēram, okeānos un mežos.
Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas datiem, valdību pašreizējie solījumi samazināt emisijas nespēs apturēt globālās temperatūras paaugstināšanos virs 1,5 C, un, visticamāk, līdz 2050. gadam pasaule sasils par 2,5 C.
Wood Mackenzie eksperti norāda, ka, lai mazinātu enerģētikas sektora atkarību no fosilajiem kurināmajiem, ir nepieciešami 1,9 triljoni ASV dolāru gadā, taču izdevumi ik gadu sasniegtu 2,7 triljonus ASV dolāru gadā, jo nepieciešamas investīcijas enerģētikas un infrastruktūras sektoros.
Atjaunojamajiem energoresursiem, piemēram, vēja un saules enerģijai, ir jākļūst par pasaules galveno enerģijas avotu, lai atbalstītu transporta elektrifikāciju un zaļā ūdeņraža ražošanu, teikts ziņojumā. "Naftai un gāzei joprojām būtu loma kā daļai no pārvaldītas pārejas," norāda Prakašs Šarma Wood Mackenzie viceprezidents.