foto: AP/Scanpix
G20 vienojas par samita deklarāciju, neraugoties uz domstarpībām par Krievijas karu
ASV prezidents Džo Baidens, ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks un Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans (no labās) piedalās "II sesijā: Viena ģimene" G20 samitā Ņūdeli, Indijā.
Pasaulē
2023. gada 9. septembris, 16:33

G20 vienojas par samita deklarāciju, neraugoties uz domstarpībām par Krievijas karu

Jauns.lv/LETA

G20 samita līderiem izdevies panākt vienošanos par kopīgo samita deklarāciju, neraugoties uz domstarpībām par Krievijas karu pret Ukrainu, sestdien pavēstīja Indijas premjerministrs Narendra Modi.

"Draugi, es tikko saņēmu dažas ļoti labas ziņas par mūsu komandu smago darbu un jūsu visu lielo sadarbību. Ir panākta vienošanās par Deli līderu samita deklarāciju," sacīja Modi.

G20 valstu vidū ir arī Krievija un Ķīna, un sarunvedējiem bijis grūti panākt vienošanos par tradicionālo samita deklarāciju.

Jautājumā par Krievijas iebrukumu Ukrainā līderi vienojušies par kompromisa formulējumu, ziņu aģentūrai DPA apliecināja sarunām tuvi avoti.

Maskavai izdevies izvairīties no tā, ka dokumentā tiešā formā tiek nosodīts karš. Tā vietā dokumentā ir atsauce, ka ir jārespektē ANO rezolūcijas Ukrainas jautājumā.

Dokumentā iekļauta atsauce, ka visām valstīm ir jāatturas no uzbrukumiem citu valstu teritoriālajai integritātei un politiskajai neatkarībai, panākušas rietumvalstis.

Netiešā formā arī kritizēti Krievijas kodolieroču izmantošanas draudi.