Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto (attēlā) brīdināja, ka organizācija varētu sabrukt, ja krīze netiks atrisināta. (Foto: AFP/Scanpix)

Krievijas un Baltkrievijas pretošanās Igaunijas prezidentūrai var radīt krīzi EDSO

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
29. maijā 23:35 2023. gada 29. maijā 23:35
  Jauns.lv/LETA
Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO) draud krīze pusgada garumā, jo Krievija un Baltkrievija atsakās atbalstīt Igaunijas prezidentūru organizācijā 2024.gada laikā, pirmdien ziņo Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Organizācijas noteikumi paredz, ka rotācijas kārtībā prezidējošā valsts tiek izraudzīta ar visu 57 EDSO dalībvalstu atbalstu, tomēr Krievija un Baltkrievija nav apstiprinājusi Igaunijas kandidatūru prezidējošās valsts statusam nākamajā gadā. 


Vienlaikus Igaunija nav gatava atsaukt savu kandidatūru.

Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto brīdināja, ka organizācija varētu sabrukt, ja krīze netiks atrisināta. "Ja 2024.gadā nebūs prezidējošās valsts un nebūs vienprātības par šo jautājumu, nākamais gads kļūs par gadu, kad EDSO kā organizācija sabruks," viņš teica. 

Hāvisto situāciju raksturoja kā nopietnu un pauda bažas, ka EDSO var sabrukt pirms 2025.gadā Somija pārņem prezidentūru organizācijā. 

Šogad EDSO prezidējošā valsts ir Ziemeļmaķedonija.
EDSO tika dibināta 1975.gadā - Aukstā kara kulminācijā -, lai sekmētu attiecības starp Rietumu un Austrumu blokiem. Pašlaik organizācijā ir 57 dalībvalstis, tai skaitā NATO valstis un Maskavas sabiedrotie.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Luka Banki pastāsta par savu ģimeni un atklāj, kāpēc lauku darbi viņam īpaši nepadodas
Rīdziniece Jeļena izliekas par mirušu un sarīko savas bēres, lai izvairītos no apsūdzības
"Krievija Ukrainā dara svētu lietu!" Mamikins Solovjova raidījumā izpaužās pēc pilnas programmas 10
Pievienot komentāru