foto: EPA/Scanpix
Sji: Ķīnai un Krievijai savstarpēji jāatbalsta abu valstu "pamatintereses"
Ķīnas un Krievijas prezidenti (Vladimirs Putins no kreisās; Sji Dzjiņpins no labās) ieiet zālē Kremlī Maskavā, Krievijā, 2023. gada 21. martā.
Pasaulē
2023. gada 24. maijs, 17:50

Sji: Ķīnai un Krievijai savstarpēji jāatbalsta abu valstu "pamatintereses"

Jauns.lv/LETA

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, tiekoties ar Krievijas premjerministru Mihailu Mišustinu, trešdien paziņojis, ka Pekinai un Maskavai savstarpēji jānodrošina stingrs atbalsts abu valstu "pamatinteresēm".

Ķīnas aģentūra "Xinhua" vēsta, ka abi politiķi Pekinā noturējuši divpusējas sarunas, taču sīkāki paskaidrojumi, ko Dzjiņpins domājis ar jēdzienu "pamatintereses", nav sniegti.

Ķīnas līderis arī norādījis, ka abām valstīm jāpastiprina sadarbība tādos starptautiskos forumos kā ANO.

Savas divas dienas ilgās vizītes laikā Mišustins aicināja paplašināt arī ekonomisko sadarbību starp abām valstīm.
Otrdien, uzturoties Šanhajā, Krievijas premjers izteicās, ka Maskava cer palielināt savu lauksaimniecības produktu eksportu uz Ķīnu.

Krievijas valdības kontrolētā aģentūra TASS vēsta, ka trešdien Mišustins ticies arī ar Ķīnas premjerministru Li Cjanu.

Mišustins paudis cerību, ka abu valstu savstarpējās tirdzniecības apmērs šogad sasniegs 200 miljardus ASV dolāru, apsteidzot iepriekšējās prognozes.

Viņš piebildis, ka, apliecinot Maskavas un Pekinas ciešo sadarbību, 70% savstarpējo norēķinu jau notiek rubļos un juaņās, nevis vairs dolāros.

Ņemot vērā pieaugošo Krievijas starptautisko izolāciju pēc atkārtotā iebrukuma Ukrainā, tirdzniecība ar Ķīnu Maskavai ir arvien svarīgāka.