Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
unsplash.com

Aizvien dziļāk kara purvā — Krievijā ierosina pāriet uz 6 dienu darba nedēļu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
22. maijā 20:13 2023. gada 22. maijā 20:13
  Jauns.lv
Krievijas uzņēmēju asociācija biznesa patriotisma attīstībai “Avanti” ierosinājusi Darba ministrijai ieviest Krievijā sešu dienu darba nedēļu, vēsta laikraksts “Izvestija”.

Iniciatīvas autori norādīja, ka līdz rietumvalstu pirmajām noteiktajām sankcijām pēc Krimas aneksijas 2014. gadā Krievijas ekonomikai bija stabila izaugsme un tā ietilpa pasaules piecu vadošo ekonomiku skaitā, taču pēc 2022. gada Krievijas invāzijas Ukrainā sankciju slogs strauji pastiprinājies.

Asociācija atgādināja, ka Lielā tēvijas kara laikā Padomju Savienības iedzīvotāji strādāja sešas un pat septiņas dienas nedēļā. Pēc kara beigām darba laiks pakāpeniski tika saīsināts līdz 7 stundām sešu dienu darba nedēļā, bet 1967. gadā tika noteikta piecu dienu darba nedēļa ar 8 stundām dienā.

Autori uzskata, ka pāreja uz 6 dienu darba nedēļu palīdzēs uzlabot valsts ekonomiku, panākt tehnoloģisko un rūpniecisko izrāvienu, nostiprināt ekonomisko suverenitāti un samazināt atkarību no ārzemju institūtiem.

Skaistie pamatojumi nespēj noslēpt skarbo faktu, ka kara turpināšanai Krievijai nāksies mest krāsnī aizvien vairāk resursu.

Citi šobrīd lasa

FOTO: atvadīšanās no horeogrāfa, Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja Šteina
Rinkēvičs uzreiz pēc ievēlēšanas: "Mans uzdevums — plaukstoša un droša Latvija! 8
VIDEO: Saeimas deputātei, balsojot par prezidentu, sanāk iespaidīgs kritiens, kas satrauc ļaudis
Pievienot komentāru