Vēstule no britu kūrorta nogādāta uz adresi Londonā pēc vairāk nekā 100 gadiem
foto: Shutterstock
Ilustratīvs attēls.
Pasaulē

Vēstule no britu kūrorta nogādāta uz adresi Londonā pēc vairāk nekā 100 gadiem

Jauns.lv

Pēc vairāk nekā 100 gadiem vēstule, kas tika nosūtīta 1916. gada februārī, pienāca Londonas dienvidos.

Vēstule no britu kūrorta nogādāta uz adresi London...

Aploksne ar Bātas pilsētas pasta zīmogu un 1 pensa marku ar karaļa Džordža V attēlu 27 gadus vecā Finlija Glena dzīvoklī Londonas Kristalpalas rajonā nonāca 2021. gadā, taču par to kļuva zināms tikai tagad.

"Mēs bijām ļoti pārsteigti - kā tā varēja nogulēt kaut kur simt gadu!" saka Glens.

Lielbritānijas Karaliskais pasts paziņojis, ka nezina, kā kaut kas tāds varētu būt noticis, vēsta BBC.

Atbilstoši Lielbritānijas 2000. gada pasta pakalpojumu likumam citam cilvēkam adresētas korespondences atvēršana ir noziegums. Tomēr Glens, pēc profesijas teātra režisors, sapratis, ka vēstule nosūtīta pirms vairāk nekā simt gadiem, nolēma, ka šo aploksni varētu atvērt.

"Ja esmu izdarījis noziegumu, varu tikai atvainoties," viņš saka.

Kā izteicies ikceturkšņa novadpētniecības žurnāla "Norwood Review" redaktors Stīvens Oksfords, "Mana mīļā Ketija", kurai bija adresēta vēstule, ir vietējā magnāta Osvalda Mārša sieva.

Osvalds Māršs bija liels marku tirgotājs, bet vēstuli atvaļinājuma laikā Bātā uzrakstījusi Māršu ģimenes draudzene Kristibela Mannela, bagātā tējas tirgotāja Henrija Tuka Menella meita.

Savā vēstulē Mannela atzīst, ka viņai ir ļoti kauns par saviem vārdiem (ko domā, acīmredzot mēs vairs nekad neuzzināsim) un raksta, ka jutusies slikti spēcīgas saaukstēšanās dēļ.

"Tas ir ļoti neparasti un interesanti - vēstule dod mums iespēju uzzināt šīs vietas vēsturi un cilvēkus, kas dzīvoja Norvudā, kas bija ļoti populāra vieta turīgas vidusšķiras daļas pārstāvjiem 19. gadsimta beigās," uzskata Stīvens Oksfords.

Jautāts, kā viņš rīkotos, ja sūtītāja vai saņēmēja radinieki būtu nonākuši kontaktā, Glens atbildēja: "Tas ir apbrīnojams gabaliņš no viņu ģimenes stāsta, kas šeit nonācis - ja grib, lai paņem."

"Šādi incidenti notiek ļoti reti, un mēs nezinām, kas šajā gadījumā ir noticis," par atradumu sacīja Lielbritānijas Karaliskā pasta dienesta pārstāvis. "Mēs apzināmies, ka 1916. gada vēstules vēsture cilvēkos izraisīs interesi, taču mums nav nekādas papildu informācijas par notikušo."