Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AFP/Scanpix

"SpaceX" ierobežojis Ukrainas iespējas izmantot "Starlink" dronu vadībai 2

Pasaulē
2023. gada 9. februārī 10:17 2023. gada 9. februārī 10:17
  Jauns.lv/LETA
ASV uzņēmums "SpaceX" spēris soļus, lai nepieļautu, ka Ukrainas armija izmanto uzņēmuma satelītinterneta sistēmu "Starlink" dronu kontrolei, trešdien pavēstīja "SpaceX" prezidente Gvina Šotvela.

"Starlink", kas Ukrainas armijai nodrošina platjoslas komunikācijas aizsardzībai pret Krievijas agresiju, "nav bijis domāts, lai to izmantotu kā ieroci", preses konferencē Vašingtonā apliecināja uzņēmuma vadītāja.


"Tomēr ukraiņi to pielietojuši veidos, kas nebija iecerēti un nebija iekļauti līgumos," viņa piebilda.

Vēlāk runājot ar žurnālistiem, Šotvela norādīja uz mediju ziņām, ka Ukrainas armija izmantojusi "Starlink", lai kontrolētu dronus.

Ukraiņi efektīvi izmanto dronus, lai pamanītu ienaidnieka pozīcijas, noteiktu mērķus tālas darbības šāviņiem un nomestu bumbas.

"Ir lietas, ko mēs varam veikt, lai ierobežotu viņu iespējas to darīt," sacīja Šotvela, izsakoties par "Starlink" izmantošanu dronu vadībai. "Ir lietas, ko mēs varam darīt un ko mēs esam darījuši."

"Mēs zinām, ka armija izmanto ["Starlink"] komunikācijām, un ar to viss ir kārtībā. Bet mūsu nodoms nekad nav bijis, ka tie tiek izmantoti uzbrukuma mērķiem,' skaidroja Šotvela.

Krievija reģionā mēģinājusi slāpēt "Starlink" signālus, bet uzņēmums "SpaceX" spēris pretsoļus, nostiprinot sistēmas programmatūru, norādījis uzņēmuma galvenais izpilddirektors Īlons Masks.

Citi šobrīd lasa

Reāls stāsts. Māmiņa baro ar krūti 4 gadus veco dēlu: "Jā, cilvēkus tas satrauc, bet es turpināšu" 2
Bijušie Latvijas prezidenti tikušies ar “pastarīti” 1
Navaļnija līdzgaitnieki atklāj jaunas detaļas par Krievijas opozicionāra nāvi
Skatīt visus komentārus