Palestīnieši sašutuši par galēji labējā ministra došanos uz Tempļa kalnu
Izpelnoties palestīniešu nosodījumu, Izraēlas galēji labējais nacionālās drošības ministrs Itamars Bengvirs otrdien Jeruzalemē apmeklējis Tempļa kalnu, kur atrodas Aksas mošeja.
Palestīniešu amatpersonas to uzskata par provokāciju un brīdinājušas, ka ministra vizīte var izprovocēt vardarbību.
Tempļa kalns, kur atrodas Klints kupola mošeja un Aksas mošeja, ir trešā svētākā vieta islāmticībā, kuru musulmaņu svētā mēneša ramadāna laikā ierodas daudz ticīgo. Vienlaikus tā ir arī ebreju svētvieta, jo tur atradušies divi ebreju tempļi.
Jeruzalemes Aksas mošejas kompleksā atsākušās sadursmes
Sadursmes starp palestīniešiem un Izraēlas policiju Jeruzalemē
Pirmdien pie Aksas mošejas Jeruzalemē izcēlušās nopietnas sadursmes starp palestīniešu dievlūdzējiem un Izraēlas policiju.
"Tempļa kalns ir atvērts visiem," tviterī norādīja Bengvirs, publicējot fotogrāfiju, kurā redzams šajā vietā apsargu un citu ortodoksālo ebreju kompānijā.
Izraēlas amatpersona skaidroja, ka Bengvira 15 minūšu ilgā vizīte notikusi saskaņā ar sen spēkā esošo vienošanos, kas ļauj ebrejiem un citiem nemusulmaņiem apmeklēt svētvietu, bet liedz tajā lūgties. Vizīte pagāja bez incidentiem, sacīja amatpersona.
Jau ziņots, ka jaunā Izraēlas Benjamina Netanjahu valdība ir labējākā Izraēlas vēsturē. Netanjahu sabiedroto vidū ir Reliģisko cionistu partija un Bengvira pārstāvētā partija "Ebreju vara".
Jaunās valdības sastāvs raisījis palestīniešos bažas par viņu sen loloto Palestīnas valsts ideju.
Palestīnieši asi nosodījuši Bengvira īso Tempļa kalna apmeklējumu, lai gan nav pierādījumu, ka ministrs tuvojies mošejai.
Viens no vardarbīgākajiem palestīniešu nemieriem pēdējo gadu desmitu laikā — tā dēvētā "Otrā intifāda" — sākās pēc toreizējā Izraēlas premjerministra Ariēla Šarona viesošanās Tempļa kalnā 2000. gada 28. septembrī. Palestīniešu sacelšanās ilga līdz 2005. gada februārim, tajā tika nogalināts vairāk nekā viens tūkstotis izraēliešu un vairāk nekā trīs tūkstoši palestīniešu.