Tīmeklī izplatās attēli ar iespējamām okupantu zvērībām Luhanskā - iedzīvotāju pakāršanu; informācija tiek pārbaudīta
foto: AP/Scanpix
Ilustratīvs foto
Pasaulē

Tīmeklī izplatās attēli ar iespējamām okupantu zvērībām Luhanskā - iedzīvotāju pakāršanu; informācija tiek pārbaudīta

Jauns.lv/LETA

Krievijas "Telegram" kanālos publicētas fotogrāfijas, kurās it kā redzams, kā Luhanskas apgabalā okupanti publiski pakāruši piecus ukraiņu civiliedzīvotājus par sadarbību ar Ukrainas Bruņotajiem spēkiem.

Tīmeklī izplatās attēli ar iespējamām okupantu zvē...

Luhanskas apgabala kara administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs "Telegram" apliecināja, ka informācija par to tiek pārbaudīta.

"Internetā parādījusies informācija un fotogrāfijas, ka Luhanskas apgabalā dzīvojoši ukraiņi, kurus okupanti turēja aizdomās par palīdzību Ukrainas Bruņotajiem spēkiem, it kā ir pakārti. Mums nav 100% pārbaudītas informācijas, ka tas nav viltojums. Ļoti negribētos izplatīt nepārbaudītu informāciju, jo tieši to vēlas Kremļa režīms un okupanti, lai pēc tam apsūdzētu mūs savos viltojumos," klāstīja Haidajs.

Viņš pieļāva, ka publicētās fotogrāfijas varētu būt domātas ukraiņu iebiedēšanai pagaidu okupētajā Luhanskas apgabalā, kur daudzi patiešām palīdz Ukrainas armijai. Haidajs aicināja ukraiņus būt pacietīgiem un sociālās saziņas vietnēs publicēt pārbaudītu informāciju.

"Šajos desmit kara mēnešos ir bijis ļoti daudz informācijas, kā okupanti ir ņirgājušies par Luhanskas apgabala iedzīvotājiem. Ir pat informācija, ka viņi civiliedzīvotājus nogalinājuši ne tikai artilērijas apšaudēs, bet vienkārši iegājuši mājās un nošāvuši cilvēkus. Viss ir bijis: gan izvarošanas, gan slepkavības, gan ņirgāšanās. Šajā gadījumā informācija ir jāpārbauda. Mēs visu apkopojam, iesniedzam mūsu tiesībsargājošajām institūcijām, un tad tās visu noskaidro," paskaidroja Haidajs.

Izpostītā Hersona pēc okupantu padzīšanas 2022. gada novembrī

Divās fotogrāfijās redzami pieci pakārti cilvēki ar maisiem galvās. Diviem no pakārtajiem klāt pielikts plakāts ar uzrakstu krievu valodā "Luganskas tautas nodevējs", bet otrā attēlā trim pakārtajiem ir plakāts ar uzrakstu "Viņš nodeva informāciju ienaidniekam" un Padomju Savienībā izmantotais sauklis "Smerš", kas nozīmē "Nāvi spiegiem".

Ukrainas aktīvists Serhijs Sterenko sociālajā tīklā "Twitter" rakstīja, ka "nesaprot, kādēļ Ukrainai nepiegādā jaunus tankus un raķetes, lai sodītu absolūtu ļaunumu. Krievu ļaunumu".

Brīvprātīgie no citām Ukrainas vietām palīdz atjaunot okupantu izpostīto Irpiņu. 2022. gada rudens

Savukārt pētnieciskās žurnālistikas projekta "Bellingcat" līdzstrādnieks Hristo Grozevs vērsa uzmanību, ka Krievijas "Telegram" kanālos par attēliem nav sašutuma, bet gan pausts prieks, ka tiek iznīcināti tie, kas sadarbojas ar Ukrainas Bruņotajiem spēkiem.

Tikmēr citi Krievijas "Telegram" lietotāji steidz pieļaut, ka fotogrāfijas ir inscenētas, lai vainotu krievus par zvērībām.

Novembra sākumā izdevums "Financial Times" ziņoja, ka Hersonas apgabala Skadovskā oktobra vidū publiski pakārta 56 gadus veca medmāsa Tatjana Mudrenko, kura krievu okupantiem izkliegusi saukli "Skadovska ir Ukraina".

Melnā piektdiena Kijivā - miljoniem ukraiņu palikuši bez elektrības, ūdens un siltuma 2022. gada novembrī

Kijivā, Ukraina, 2022. gada 24. novembris. Ūdensapgāde pilsētā jau ir atjaunota, bet aptuveni 70 procenti dzīvojamo ēku pēc krievu okupantu ...