Putina apsardze esot nošāvusi mobilizēto karavīru
foto: AFP/Scanpix
Incidents esot noticis 21. oktobrī, Krievijas pilsētas Rjazaņas tuvumā, kur Putins apmeklējis kādu mācību poligonu, kur notiek mobilizēto sagatavošana pirms nosūtīšanas uz fronti.
Pasaulē

Putina apsardze esot nošāvusi mobilizēto karavīru

Kārlis Seržants

Jauns.lv

Vairāki Krievijas informācijas avoti internetā ziņo par gadījumu, kad Krievijas prezidenta Vladimira Putina personīgās apsardzes darbinieki ir nošāvuši mobilizētu karavīru.

Putina apsardze esot nošāvusi mobilizēto karavīru...

Incidents esot noticis 21. oktobrī, Krievijas pilsētas Rjazaņas tuvumā, kur Putins apmeklējis kādu mācību poligonu, kur notiek mobilizēto sagatavošana pirms nosūtīšanas uz fronti. Pēc aculiecinieku stāstītā, ieraugot prezidentu, mobilizētais “ļoti uzbudinājies” un izplestām rokām steidzies viņa virzienā, it kā gribēdams apkampt. Putina apsardze vīrieša mērķus ir pārpratusi, un divi apsargi, izdarot septiņus šāvienus, viņu uz vietas nogalinājuši.

Putins apmeklē mobilizēto karavīru poligonu

Incidentu redzējuši ne tikai Putinu pavadošais personāls, ieskaitot aizsardzības ministru Sergeju Šoigu, bet arī aptuveni desmit pirms vizītes īpaši atlasītie mobilizētie karavīri. Ar viņiem turpat uz vietas veiktas pārrunas un piedraudēts, ka izpļāpāšanās gadījumā cietīs ne tikai viņi, bet arī viņu ģimenes. Vizītes darba kārtību incidents gan neesot ietekmējis. Pēc līķa aizvākšanas vēlreiz tikusi nofilmēta Putina ierašanās un izkāpšana no automašīnas, kā arī tas, kā viņš vairākas reizes izšauj no snaipera ieroča. Tiek minēts pat nogalinātā vīrieša vārds – Maksims Jevtušenko.

Tiesa gan, vairāki interneta komentētāji šo versiju apšauba - ņemot vērā paša Putina mūžīgās bailes no iespējamiem atentātiem, viņam tiešā tuvumā diez vai kāds mobilizētais varētu nonākt. Līdz šim arī žurnālisti ir novērojuši, ka, tiekoties ar cilvēkiem it kā no tautas, viņu lomas parasti spēlē vieni un tie paši cilvēki, kuri tiek attiecīgi saģērbti. Atrodamas arī vairākas fotogrāfijas no tikšanās ar Astrahaņas zvejniekiem vai Putina dalību dievkalpojumā Maskavā, un tajās patiešām ir atpazīstamas vairākas vienas un tās pašas sejas.

Vladimirs Putins apmeklē baznīcu 2021. gada janvārī

Pagaidām šo incidentu neviena no Krievijas režīmam draudzīgajām ziņu aģentūrām nav apstiprinājusi.

Kas apsargā Putinu

Putins ir viena no visapsargātākajām personām uz pasaules, un pēc ekspertu vērtējuma kaut cik salīdzināma ir tikai apsardze, kas nodrošina Amerikas Savienoto Valstu prezidenta drošību.

Ar Putina apsardzes nodrošināšanu nodarbojas speciāls Federālās drošības dienests, kurā strādājot aptuveni 50 tūkstoši darbinieku. Dienesta finansējuma apmēri un darbības metodes ir ļoti slepenas, bet tajā pašā laikā tām ir ļoti lielas pilnvaras un ietekme valstī. Šo dienestu vada kāds Dmitrijs Kočņevs, kurš tiek dēvēts par cilvēku bez biogrāfijas, jo par viņa pagātni ir zināmi tikai visai vispārīgi dati. Šis drošības dienests apsargā ne tikai Putinu, bet arī vēl veselu rindu valsts augstākās amatpersonas, tā darbinieki pastāvīgi uzturas arī visās Putina neskaitāmajās rezidencēs – arī tajās, kurās viņš pat nekad neiegriežas. Prezidentu apsargā speciālās 9.pārvaldes darbinieki.

2022. gada 6. janvāra vakarā Krievijas prezidents cēlā vientulībā pozēja savā mājas baznīcā, tautai apliecinādams, ka izpilda Ziemassvētku rituālus.

Putina svētais bunkurs Novoogarjovā

Mazliet vairāk par 800 kilometriem (tiešā gaisa līnijā) no Latvijas galvaspilsētas – Piemaskavas Usovas ciemā aiz sešus metrus augsta žoga ...

Parasti Putina pārvietošanās laikā, ja tas notiek publiskās vietās, viņa apsardzi nodrošina četros līmeņos izvietoti apsardzes darbinieki. Pirmais līmenis ir viņa personīgā apsardze, kas sastāv no vairākiem desmitiem elites līmeņa miesassargiem. Viņi parasti ir ģērbti tumšos uzvalkos, un viņu ausīs redzamas speciālas austiņas. Vairāki nēsā līdzi speciālus čemodāniņus, kurus vajadzības momentā var atvērt un pārveidot par speciāliem aizsargvairogiem. Miesassargi ir apbruņoti ar speciālām ātršāvējām pistolēm “Gjurza”, kuras no tuvas distances spējot izsist cauri jebkurai bruņu vestei. Lai iekļūtu šajā vienībā, ir jāiziet ļoti stingra fiziskā un intelektuālā atlase, bet tas esot to vērts. Miesassargiem esot pamatīgas algas un ļoti agras pensionēšanās iespējas. Vairāki no Putina bijušajiem apsargiem ir kļuvuši par dažādu Krievijas apgabalu gubernatoriem, savukārt citiem 9. pārvaldes reputācija dod iespēju ar apsardzi un drošību saistītai karjerai.

Otrā līmeņa darbinieki ikdienišķā apģērbā atrodas prezidenta tiešā tuvumā esošo cilvēku vidū - viņu uzdevums ir nekādi neizcelties, un viņi darbojas līdzīgi kā kabatas zagļi, reāli aptaustot cilvēku somas un kabatas.

Krievijā piemin Jēzus kristīšanu, āliņģī metas arī pats Putins

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, atzīmējot Pareizticīgo Lielo ūdens iesvētīšanu un pieminot Jēzus kristīšanu, ceturtdienas vēlā vakarā mērcējies ledainajā Seligera ezera ...

Trešais līmenis atrodas šo Putinam īpaši pielaisto cilvēku masai ārpusē un kontrolē, lai tiem nepievienotos kāds cilvēks no malas, savukārt ceturtais – tie ir snaiperi, kuri izvietoti uz tuvējo māju jumtiem vai pie logiem.

Jāpiezīmē, ka pēc Krievijas preses ziņām savas valdīšanas sākumā Putins patiešām esot piedzīvojis trīs atentātu mēģinājumus – divus 2000. gadā un vienu 2002. gadā. Ņemot vērā, ka šodien Putins it viens no ienīstākajiem cilvēkiem pasaulē, arī apsardze viņam ir atbilstoša.