Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ukraiņu karavīrs Harkivas apgabalā līdzās frontes līnijai nes mīnmetēja lādiņu. 2022. gada 25. oktobris. (Foto: AFP/Scanpix)

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā; Zelenskis atzinīgi vērtē rezultātus, kas gūti smagās kaujās Doneckā 27

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2022. gada 16. oktobrī 08:18 2022. gada 16. oktobrī 08:18 | Papildināts, 22. martā 23:08
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Porošenko nokļūst apšaudē 23:38

Ukrainas 5. prezidents Petro Porošenko humānās misijas laikā kopā ar savu komandu nokļuva apšaudē Hersonā.

Provizoriski neviens nav cietis.

 

  32 valstis atbalsta Ukrainu Hāgā 23:01

32 valstis pievienojušās Ukrainas prasībai pret Krieviju Starptautiskajā tiesā Hāgā, ziņo "Deutsche Welle".

Prasība ir celta 2017. gadā, un tajā Krievija tiek apsūdzēta starptautisko konvenciju par terorisma finansēšanas apkarošanas pārkāpumiem un par tās politiku anektētajā Krimā.

 

  Ufā uz dzelzceļa aizdegušās 10 cisternas ar degvielu 22:49

Tiek ziņots, ka ugunsgrēka platība šobrīd ir 300 kvadrātmetri.

 

  Putins atzinis Ukrainas pretuzbrukuma sākumu un modernu ieroču trūkumu 22:19

Putins apstiprināja Ukrainas pretuzbrukuma sākumu un sniedza tam savu vērtējumu. "Pēdējo dienu laikā esam redzējuši ievērojamus zaudējumus Ukrainā, tie pārsniedz "klasisko rādītāju"," viņš teica.

Pēc viņa teiktā, Ukrainas karaspēks ofensīvas ietvaros nav sasniedzis savus mērķus nevienā jomā - "pateicoties Krievijas karavīru drosmei un pareizai karaspēka organizācijai". "Varam apgalvot: visi līdz šim veiktie pretuzbrukuma mēģinājumi ir bijuši neveiksmīgi, taču Ukrainas uzbrukuma potenciāls joprojām ir saglabāts," teikts Putina paziņojumā.

Putins atzina, ka Krievijai joprojām trūkst modernu ieroču, bet Aizsardzības rūpniecības komplekss strauji attīstās, un visi aizsardzības nozarei izvirzītie uzdevumi tiks izpildīti.

 

  Zelenskis slavē ukraiņu karavīru varonību smagajās kaujās 21:47

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piektdien cildināja karavīru, kas šajās dienās cīnās smagās kaujās, varonību, vienlaikus izskanot ziņām par kauju intensificēšanos dienvidos.

Vakara uzrunā Zelenskis vērsās pie karavīriem, kas "šajās dienās ir īpaši smagās kaujās".

"Redzam jūsu varonību, un mēs esam pateicīgi jums par katru jūsu dzīves minūti - dzīves, kas tiešām ir Ukrainas dzīve," sacīja prezidents.

Vairāk lasi te.

  Uz Lietuvu atmucis Krievijas militārais pilots 21:25

Lietuvā vēlas gūt patvērumu no Krievijas aizbēdzis miitārais pilots, kurš intervijā raidorganizācijai BBC kritizējis Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Leitnants Dmitrijs Mišovs atrodas Lietuvā un bija ieradies Migrācijas departamenta Viļņas nodaļā, kur iesniedza patvēruma lūgumu, taču viņa lūgums nav ticis reģistrēts, žurnālistiem piektdien pastāstīja Lietuvas iekšlietu ministra vietnieks Arnolds Abramavičs.

Viņš norādīja, ka Lietuvas varasiestādēm ir zināma Mišova pašreizējā atrašanās vieta.

Vairāk lasi te.

  ASV satelīti naktī uz 6.jūniju fiksējuši sprādzienu Kahovkas HES 20:55

ASV satelīti naktī uz 6.jūniju fiksējuši sprādzienu Kahovkas hidroelektrostacijā (HES) tieši pirms spēkstacijas aizsprosta sabrukšanas, vēsta laikraksts "New York Times", atsaucoties uz vārdā neminētām amerikāņu amatpersonām.

Infrasarkanie sensori reģistrējuši siltuma signālu, kas var norādīt uz spēcīgu sprādzienu, sacījuši avoti.

ASV izlūkdienestam ir aizdomas, ka aiz aizsprosta izpostīšanas stāv Krievija, tomēr pietiekamu pierādījumu tam nav, vēsta laikraksts.

Vairāk lasi te.

  ASV piešķirs Ukrainai 2,1 miljardu dolāru vērtu militāro palīdzību 20:32

ASV Aizsardzības ministrija piektdien paziņoja par jaunas militārās palīdzības paketes piešķiršanu Ukrainai 2,1 miljardu dolāru vērtībā, un tajā cita starpā iekļauti arī kritiski svarīgie pretgaisa aizsardzības līdzekļi un munīcija.

Jaunā palīdzība demonstrē ASV nemainīgo atbalstu Kijivai centienos apturēt Krievijas agresiju kā tuvākajā, tā ilgtermiņa perspektīvā, norādīja Pentagons.

  Okupanti pirms Kahovkas HES uzspridzināšanas aktīvi laupījuši 20:14

Kahovkas hidroelektrostacijas uzspridzināšanas priekšvakarā krievu iebrucēji sāka aktīvi izlaupīt īslaicīgi okupētās Hersonas apgabala teritorijas, vēsta Nacionālais pretošanās centrs.

Tiek vēstīts, ka hidroelektrostacijas sprādziena priekšvakarā okupanti sāka aktīvi izlaupīt īpašumus un izvest tos Krimas virzienā.

Krievi izlaupīja ne tikai kreisajā krastā, bet morodierēja arī viesnīcas un atpūtas centrus kūrortpilsētās un ciemos, jo īpaši Strilkoves ciemā.

Tāpat terorakta priekšvakarā pastiprinājušies krievu pasākumi Ukrainas partizānu meklēšanā.

  Hersonā no plūdiem tiek izglābts ezis 19:57

 

  Beļģija palīdzēs Ukrainai ar artilērijas lādiņiem 19:48

Beļģijas Ministru padome apstiprināja 14. militārās palīdzības paketi Ukrainai, kuras ietvaros Ukrainas aizstāvji saņems 105 mm munīciju 32,4 miljonu eiro vērtībā, ziņo "L'Avenir".

Tiek atzīmēts, ka munīcija tiks iegādāta no Beļģijas rūpniecības un piegādāta pēc iespējas ātrāk.

Beļģijas Aizsardzības ministrija uzsvēra, ka 105 mm munīcijas piegāde atbilst tiešajam Ukrainas pieprasījumam un tās pašreizējām vajadzībām.

  Duda un Šolcs pošas uz Parīzi, lai tiktos ar Makronu 19:26

Polijas prezidents Andžejs Duda un Vācijas kanclers Olafs Šolcs 12. jūnijā Parīzē tiksies ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu.

Puses pārrunās Ukrainas iespēju pievienoties NATO, kā arī drošības garantijas, ko Kijiva varētu saņemt, vēsta "Politico".

 

  No 1. augusta Islande aptur savas vēstniecības darbu Maskavā 19:10

Par to paziņojusi valsts ārlietu ministre Tordisa Gilfadotira. "Tas nav viegls lēmums, jo Islande kopš neatkarības atgūšanas 1944. gadā ir uzturējusi bagātīgas attiecības ar Krievijas iedzīvotājiem. Taču pašreizējā situācija vienkārši neļauj Islandes diplomātiskajam dienestam uzturēt vēstniecību Krievijā," viņa sacīja.

 

  Igaunija iekļauj patriarhu Kirilu nevēlamo personu sarakstā 18:52

Igaunija iekļāvusi nevēlamo personu sarakstā vēl 58 cilvēkus, viņu vidū arī Krievu pareizticīgās baznīcas patriarhu Kirilu.

Rīkojumu par Kirila iekļaušanu melnajā sarakstā piektdien parakstīja Igaunijas ārlietu ministrs Marguss Cahkna.

  Borels: viss norāda, ka aiz Kahovkas HES aizsprosta saspridzināšana stāv Krievija 18:41

Viss norāda uz to, ka aiz Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosta saspridzināšanas stāv Krievija, piektdien atzina Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels.

"Aizsprosts netika sabombardēts. Tas tika iznīcināts ar spridzekļiem, kas izvietoti vietās, kur atradās turbīnas. Šī vieta ir Krievijas kontrolē," Spānijas televīzijas ēterā sacīja Borels.

  Kahovkas HES uzspridzināšanas sekas Ukrainai būs smagas, bet krieviem katastrofālas, paziņo Daņilovs 18:28

Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) uzspridzināšanas sekas Ukrainai būs smagas, bet krieviem tās būs vienkārši katastrofālas, jo viņi par to visu atbildēs, intervijā Ukrainas Radio sacīja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs.

"Es gribu teikt, ka, pirmkārt, krievi to darīja ar militāru mērķi, lai mēs neietu pretuzbrukumā tieši Hersonas virzienā. Lai gan, manuprāt, šodien var skaidri saprast, ka mums bija pavisam citi plāni. Otrkārt, kad krievi gatavoja šo teroraktu, viņi nebija aprēķinājuši sekas, kādas būs pēc šīs uzspridzināšanas. Kad būs pagājis zināms laiks un mēs varēsim saskaitīt visu, kas tur ir noticis, ticiet man, sekas mūsu valstij būs smagas, bet krieviem tās būs vienkārši katastrofālas. Jo viņi par to visu atbildēs," sacīja Daņilovs.

  Hersonā no applūdušas mājas evakuē 90 gaudus vecu kundzi 18:11

Ukrainas brīvprātīgie evakuē 90 gadus vecu kundzi no viņas applūdušās mājas Hersonā.

Šis ir otrais karš, ko viņa cenšas izdzīvot.

Viņai bija 8 gadi, kad Vācija iebruka Padomju Savienībā.

 

  Vietējās televīzijas parāda mirkli, kad Voroņežā nogāžas bezpilota lidaparāts 17:52

 

  Brjanskas apgabalā no militārās vienības ar šauteni izbēdzis jauniesauktais 17:35

Viņš paņēmis līdzi 120 patronas.

 

  Krievija ziņo, ka aizturējusi vācu spiegu 17:23

Putina čekisti ziņo, ka Omskas apgabalā par spiegošanu Vācijas labā aizturēts bijušais aizsardzības rūpniecības uzņēmuma darbinieks.

 

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimirs Putins ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Saistītās ziņas

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; 3
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukraina un Krievija strādā pie vērienīgas gūstekņu apmaiņas 16
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; aicina steidzami evakuēties no Donbasa 5

Citi šobrīd lasa

Grāfam Spenseram ir skarbs vārds, ko teikt par prinča Harija apsēstību ar Čelsiju Deiviju
“Neesmu tur bijis,” Solovjovs ar čečenu kaujinieku sataisījušies “atbrīvot skaistās Baltijas valstis” 7
Uz Lietuvu atmucis Krievijas militārais pilots
Skatīt visus komentārus