Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā; mīnu daudzums Ukrainā ir prātam neaptverams 36

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2022. gada 16. oktobrī 08:18 2022. gada 16. oktobrī 08:18 | Papildināts, 27. augustā 19:08
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Rumānija pievienojas "nevainīgo" Krievijas jauno futbolistu boikotam 23:55

Rumānija paziņojusi, ka pievienojas Ukrainai, Polijai, Latvijai, Anglijai, Somijai, Zviedrijai, Dānijai un Norvēģijai, atsakoties spēlēt pret Krievijas U-17 futbolistiem, kam UEFA atļāva sacensties ar vienaudžiem Eiropas čempionāta kvalifikācijā, jo "bērni taču nav pie nekā vainīgi".

 

  Medvedevs draud ar jaunu Ukrainas teritoriju okupācijām 23:37

Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs "Telegram" kanālā, pieminot gadu kopš Krievijas veiktās četru Ukrainas reģionu nelikumīgās aneksijas, paziņojis, ka "Krievijai būs vēl vairāk jaunu reģionu".

 

  Ukraina mīnēta uz mūžiem? 23:19

Krievijai sākot pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, okupantu krājumos bija 26 miljoni mīnu. Viens transportlīdzeklis ar vienā zalvē var ievietot 15 600 mīnu. Nav iespējams novērtēt, cik daudz mīnu tagad atrodas Ukrainas augsnē, ezeros un upēs.

 

  Ukrainā neitralizēti vairāk nekā 120 000 spridzekļu 23:00

Ukrainā atmīnēti gandrīz 10 000 hektāru lauksaimniecības zemes. Kopš kara sākuma ir izņemti un neitralizēti vairāk nekā 120 000 sprādzienbīstamu priekšmetu, paziņoja Bruņoto spēku ģenerālštābs. Saskaņā ar tās datiem tikai pagājušajā nedēļā Ukrainas sapieri noņēmuši un neitralizējuši aptuveni 860 hektārus, no kuriem tika izņemti un neitralizēti 3168 sprādzienbīstami objekti.

 

  Tverā godina Staļinu 22:42

Krievijā, Tveras apgabalā uzstādīti padomju tirāna Staļina krūšutēls. Piemineklis uzstādīts kara un represiju upuru memoriālā kompleksa "Mednoje" teritorijā, kur apglabāti poļu karagūstekņi un represētie PSRS pilsoņi.

 

  Čehija ļaus Ukrainai ražot "CZ BREN 2" automātus 22:25

Čehija nodos Ukrainai "CZ BREN 2 "automātu ražošanas licenci, vēsta Čehijas Aizsardzības ministrijas tīmekļa vietne.

CZ BREN 2 (arī CZ 806 BREN) ir Čehijas mainīga kalibra automāts, ko izstrādājusi "Česká zbrojovka Uherský Brod". Ieročus ražo no 2015. gadā.

Ukraina saņems arī licenci kājnieku pistoļu ražošanai un palīdzību munīcijas ražošanā.

 

  Okupanti nolaupa Ukrainas nākotni 22:07

Kopš pagājušā gada februāra gandrīz 20 000 Ukrainas bērnu ir identificēti kā nolaupīti no Krievijas okupētajām teritorijām un nosūtīti uz citām Krievijas kontrolētām Ukrainas teritorijām vai uz pašu Krieviju. Krievija burtiski nolaupa Ukrainas nākotni.

 

  Baltkrievi izrādīs nolaupītos Ukrainas bērnus 21:48

Baltkrievija tikšanās laikā ar ārvalstu diplomātiem demonstrēs nolaupītos Ukrainas bērnus.

Baltkrievija plāno organizēt ārvalstu pārstāvju vizīti vietās, kur tiek turēti no Krievijas uz laiku okupētajos reģionos aizvestie Ukrainas bērni, paziņoja Ārlietu ministrija.

 

  Okupanti mērķē pa Ukrainas aizsardzību 21:29

Kara laikā 37 Ukrainas aizsardzības uzņēmumi cietuši no Krievijas uzbrukumiem - uzrunā Aizsardzības rūpniecības forumā atklāja premjers Deniss Šmihaļs.

"Mēs saprotam, ka mūsu aizsardzības nozare joprojām ir viens no galvenajiem Krievijas raķešu uzbrukumu mērķiem. Trīsdesmit septiņi uzņēmumi ir cietuši no šādiem uzbrukumiem. Tagad mēs strādājam, lai tos atjaunotu," pavēstīja Ukrainas premjerministrs.

 

  Rotaļlietas ar "Z" simboliku arī ASV 21:11

ASV interneta veikalos parādījušus rotaļu militārās kravas automašīnas ar "Z" simboliku. "ZIL-131" mašīnītes bija nopērkamas "Amazon", "eBay" un "Walmart".

Tomēr pēc tam, kad notikušais izpelnījās kritiku sociālajos tīklos, to tirdzniecība tika apturēta un produkti izņemti no mājaslapām.

 

  Vakar 20:53

Turcijas uzņēmums "Baykar" plāno pusotra gada laikā pabeigt dronu ražotnes būvniecību Ukrainā. Par to Kijevā notikušajā militārās rūpniecības forumā paziņoja uzņēmuma vadītājs Haluks Bairaktars.

 

  Arestoviča izteikumi par sievietēm rada sašutumu 20:35

Bijušais Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska biroja padomnieks Oleksijs Arestovičs iekūlies skandālā. Viņš maksas semināros izteicis seksistiskus paziņojumus, kā arī aprakstījis vardarbību, ko it kā attiecina uz sievietēm.

Vairāk lasi šeit:

  Atbrīvoti divi karavīri, kas pusotru gadu atradās okupantu teritorijā 19:58

Īpaš izdevumu vienība izglābuši divus karavīrus Ukrainas gaisa desanta karavīrus, kuri atradās okupētajā teritorijā kopš iebrukuma sākuma, vairāk nekā pusotru gadu, 30. septembrī paziņoja Ukrainas Jūras spēki.

  Krievu karavīrs pārvilina kolēģus Ukrainas pusē 19:40

Kāds Krievijas karavīrs, kurš sadarbojās ar Ukrainas militāro izlūkdienestu, ir pārbēdzis uz Ukrainas bruņotajiem spēkiem, 30. septembrī paziņoja militārā izlūkošana. Karavīrs Daniils Alfjorovs kopš jūlija sadarbojies ar Ukrainas izlūkdienestu un bija veiksmīgi pārliecinājis 11 citus Krievijas karavīrus pārbēgt uz Ukrainas pusi, pavēstīja izlūkdienesta preses pārstāvis Andrijs Jusovs.

 

  Žuzeps Borels ieradies neizziņotā vizītē Odesā 19:21

Eiropas Komisijas viceprezidents un Eiropas Savienības Augstais pārstāvis ārpolitikas un drošības politikas jomā Žuzeps Borels ieradies neizziņotā vizītē Odesā. "Odesa ir skaista vēsturiska pilsēta. Tai būtu jāatrodas virsrakstos, pateicoties tās dzīvīgajai kultūrai un garam. Tā vietā tagad tā iezīmējas ziņās kā biežs Putina kara mērķis. Eiropas Savienība atbalsta to vietu stabilizāciju, ko skārusi Krievijas barbariskā iznīcināšana.

 

  Ukrainas Aizsardzības rūpniecības aliansei pievienojas 38 kompānijas 19:03

Ukrainā norisinājies pirmais Starptautiskais aizsardzības industrijas forums, kurā Aizsardzības rūpniecības aliansei jau pievienojušās 38 kompānijas no 19 valstīm, informēja Ukrainas Ārlietu ministrijā.

Forumā un pēc tā Ukraina aicināja bruņojuma un militārās tehnikas ražotājus no visas pasaules. Foruma slēgšanas brīdī aliansei pievienojās 38 kompānijas no 19 valstīm.

Par Aizsardzības rūpniecības alianses izveidi forumā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, uzstājoties forumā Kijivā, aicināja nodrošināt Ukrainas militārās vajadzības, norādot, ka tikai ar drosmi nevar apturēt bezpilota lidaparātus un tikai ar varonību nevar pārtvert raķetes.

Zelenskis foruma dalībniekiem teica, ka Ukrainas prioritātes pašlaik ir pretgaisa aizsardzības vairogs un atmīnēšana.

Prezidents uzsvēra, ka Ukraina ir gatava nodrošināt īpašus apstākļus uzņēmumiem, kas vēlas attīstīt aizsardzības rūpniecību kopā ar ukraiņiem.

"Tā būs abpusēji izdevīga partnerība. Domāju, ka tas ir labs laiks un vieta, lai radītu lielu militāro mezglu," atzina Zelenskis.

Ukrainas amatpersonas ziņoja, ka forumā piedalījās 252 aizsardzības kompānijas no vairāk nekā 30 valstīm.

Foruma laikā Turcijas kompānija "Baykar", kas ražo kaujas bezpilota lidaparātus "Bayraktar TB2" paziņoja par 100 miljonu ASV dolāru (94,4 miljoni eiro) investēšanu trīs projektos Ukrainā.

Kompānijas ģenerāldirektors Haluks Bairaktars teica, ka projekti ietver bezpilota ražotnes izveidi. Tās būvniecība jau sākta, bet pabeigt plānots pusotra gada laikā.

  Pamatīgs sprādziens Ivano-Frankivskas apgabalā 19:03

Ukrainas plašsaziņas līdzekļi ziņo par spēcīgu sprādzienu netālu no Strimbas ciemata Ivano-Frankivskas apgabalā. Saskaņā ar sākotnējo informāciju sprādziens noticis gāzes cauruļvadā.

 

  Stoltenbergs ir pārliecināts, ka Polija un Slovākija atbalstīs Ukrainu neatkarīgi no vēlēšanu rezultātiem 18:44

Arī pēc vēlēšanām gan Polija, gan Slovākija turpinās atbalstīt Ukrainu tās cīņā pret Krievijas iebrukumu, pārliecību paudis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Vairāk lasi šeit:

  Jekaterinburgā notikušas svinības par godu Krievijas okupācijas pirmajai gadadienai atsevišķos Ukrainas apgabalos 18:18

 

  Par priekšzīmīgu darbu valsts aizsardzībā pasniegti apbalvojumi 55 Ukrainas Drošības dienesta darbiniekiem 17:49

 


Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimirs Putins ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Saistītās ziņas

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; 3
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukraina un Krievija strādā pie vērienīgas gūstekņu apmaiņas 16
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; aicina steidzami evakuēties no Donbasa 5

Citi šobrīd lasa

Latvijas sabiedriskajā transportā ievieš supermodernu tehnikas brīnumu: pusgadsimtu senais kompostieris. FOTO. VIDEO 2
Četri ļoti skaisti galamērķi Latvijas apceļošanai rudenī
Skotu fotogrāfs Rīgā pabija vien 48 stundas, bet palika sajūsmā: “10 no 10!” 2
Skatīt visus komentārus