foto: AFP/Scanpix
Eiropas Zāļu aģentūra nav vienisprātis ar Baidena skaļo paziņojumu
A pedestrian walks past graffiti by the artist @akse_p19, depicting an NHS nurse in scrubs and a face mask, but with an Angel's halo above her head, in Manchester, north west England on January 5, 2021, as Britain enters a national lockdown to combat the spread of COVID-19. - England's six-week lockdown, which began at midnight, emulates the first national coronavirus curbs in place from March to June -- but goes further than another instituted in November when schools remained open. Authorities in Wales, Scotland and Northern Ireland have all taken similar measures, putting the UK as a whole in lockdown. (Photo by Oli SCARFF / AFP)
Pasaulē
2022. gada 20. septembris, 20:25

Eiropas Zāļu aģentūra nav vienisprātis ar Baidena skaļo paziņojumu

Jauns.lv/LETA

Covid-19 gadījumu skaits un šīs slimības izraisīto nāves gadījumu skaits Eiropā pēdējās nedēļās ir samazinājies, bet pandēmija joprojām turpinās, otrdien norādījusi Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), aicinot valstis sākt revakcinācijas programmas.

EZA vakcinācijas stratēģijas vadītājs Marko Kavaleri norādīja, ka, iestājoties rudenim, jāgatavojas jaunam saslimšanas vilnim, līdzīgi kā noticis pēdējos divus gadus.

Precīzus skaitļus EZA nesniedza.

ASV prezidents Džo Baidens svētdien pārraidītā intervijā raidorganizācijai CBS sacīja, ka ASV pandēmija ir beigusies. "Pandēmija ir beigusies. Mums joprojām ir problēma ar Covid. Mēs joprojām daudz strādājam (..), bet pandēmija ir beigusies," sacīja prezidents.

Tomēr EZA uzskata, ka pandēmija joprojām turpinās, un aģentūras amatpersonas uzsvēra, ka ir svarīgi, lai valstis sagatavo vakcīnas revakcinācijai, sevišķi pielāgotās vakcīnas.

EZA pagājušajā nedēļā apstiprināja pirmo vakcīnu - "Pfizer/BioNTech" pielāgoto Covid-19 vakcīnu - kas paredzēta aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidiem BA.4 un BA.5, gan pret oriģinālo vīrusa celmu.

Nesen EZA apstiprināja arī vakcīnas, ko uzņēmumi "Pfizer" un "Moderna" pielāgojuši omikrona apakšpaveidam BA.1.

Vairākas valstis, piemēram, Portugāle un Dānija, jau veic vakcināciju ar šīm vakcīnām, bet citās Eiropas valstīs, tai skaitā Nīderlandē un Ungārijā, iedzīvotāji ir atturīgi pret ideju par vēl vienu poti pret Covid-19.