Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ķīna jau otro dienu rīko militārās mācības ap Taivānu, kuru laikā tiek šautas raķetes. (Foto: AFP/Scanpix)

Ķīna aptur dialogu ar ASV vairākās jomās

Pasaulē
5. augustā 17:50 2022. gada 5. augustā 17:50
  Jauns.lv / LETA
Ķīna aptur sadarbību ar Vašingtonu vairākās jomās, arī klimata pārmaiņu un aizsardzības jomās, reaģējot uz ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeres Nensijas Pelosi vizīti Taivānā, pavēstīja Ķīnas Ārlietu ministrija.

Pekina apliecina, ka aptur Ķīnas-ASV sarunas par klimata pārmaiņām, kā arī dialogu trijos forumos, kuros tiek risināti aizsardzības jautājumi.

Citas jomas, kurās dialogs tiek apturēts, ir nelegālā migrācija, savstarpējā tiesiskā palīdzība, sadarbība cīņā ar starptautisko noziedzību un likumsargu sadarbība cīņā ar narkotiku tirdzniecību.

Jau ziņots, ka Pelosi šonedēļ bija ieradusies Taivānā, paziņojot, ka vizīte demonstrē Vašingtonas stingro apņemšanos atbalstīt Taivānu. Pārstāvju palātas spīkere ir augstākā Savienoto Valstu amatpersona, kas apmeklējusi Taivānu ceturtdaļgadsimta laikā.

Reaģējot uz šo vizīti, Ķīna jau otro dienu rīko militārās mācības ap Taivānu, kuru laikā tiek šautas raķetes. ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens piektdien to nosauca par nopietnu eskalāciju.

Saistītās ziņas

Taivānas šauruma viduslīniju šķērsojuši 68 Ķīnas iznīcinātāji un 13 karakuģi
Pelosi: Ķīna nevar liegt ASV amatpersonām apmeklēt Taivānu
Eksperte: Pelosi vizīte parāda, ka ASV dzelžainais solījums aizstāvēt Taivānu paliek spēkā

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949.gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas uzskata Taivānu par savas teritorijas daļu.

Demokrātiskā Taivāna dzīvo pastāvīgu Ķīnas iebrukuma draudu apstākļos.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 10
Speciālo uzdevumu bataljons savalda burku mētātāju, "sašņorē" suteneri un narkomānu, atbrīvo vēžus: kriminālā province
FOTO: Žoržs Siksna piepilda savu sapni - uzkāpj zirga mugurā
Pievienot komentāru