Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ungārijas jaunā prezidente Katalina Novāka. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

 

"Mēs sakām nē jebkādiem centieniem atjaunot Padomju Savienību," norāda Ungārijas jaunā prezidente 1

Pasaulē
14. maijā 21:20 2022. gada 14. maijā 21:20
  Jauns.lv / LETA
Ungārijas jaunā prezidente Katalina Novāka inaugurācijas ceremonijas laikā sestdien nosodīja Krievijas iebrukumu Ukrainā un paziņoja, ka savā pirmajā ārvalstu vizītē viņa dosies uz Poliju, tādejādi nepārprotami norādot, ka vēlas atjaunot labās attiecības ar Varšavu.

Budapeštas atteikšanās apgādāt Ukrainu ar ieročiem un iebildumi pret Eiropas Savienības (ES) iecerēto Krievijas naftas importa aizliegumu, iedragājušas līdz šim ciešās attiecības ar Varšavu.

"Mēs nosodām [Krievijas diktatora Vladimira] Putina agresiju. Mēs sakām mūžīgu nē jebkādiem centieniem, kuru mērķis ir atjaunot Padomju Savienību," savā inaugurācijas runā uzsvēra Novāka.

Viņa piebilda, ka karš pret Ukrainu vienlaikus ir karš pret mieru mīlošajiem ungāriem, un pieprasīja, lai krievu pastrādātie kara noziegumu tiktu izmeklēti un vainīgie sodīti.

Novāka līdz šim pārstāvēja valdošo konservatīvo partiju "Fidesz" parlamentā un bija premjerministra Viktora Orbāna līdzgaitniece.

Prezidenta amatā viņa tika ievēlēta martā, neilgi pirms 3.aprīlī notikušajām parlamenta vēlēšanām, kurās pārliecinošu uzvaru guva "Fidesz", nodrošinot Orbānam vēl vienu pilnvaru termiņu premjera krēslā.

Novāka ir pirmā sieviete Ungārijas prezidenta amatā. Pirms tam viņa ieņēma "Fidesz" vicepriekšsēža amatu un iepriekšējā Orbāna valdībā bija ģimenes lietu ministre.

Orbāns arī ir nosodījis Krievijas iebrukumu Ukrainā, taču izvairījies kritizēt personīgi Putinu. Viņš arī stingri iestājies pret sankciju piemērošanu krievu energoresursu importam.

Citi šobrīd lasa

No "salauztas sirds" miris Teksasas skolā nošautās skolotājas vīrs 1
Princis Harijs pirms došanās pie karalienes Elizabetes II nolīdzis sev Maikla Džeksona bijušo miesassargu
Redzams kartē, taču policija meklēt nesteidzas: Vanagu ģimene piedzīvo detektīva cienīgu atgadījumu 4
Pievienot komentāru