Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO: “Kur tad jūs sataisījāties?” No Ukrainas armijas bēgošie separātisti guvuši skarbu mācību par Krieviju

Pasaulē
13. maijā 13:27 2022. gada 13. maijā 13:27
  Jauns.lv
Tā dēvētās “Luhanskas tautas republikas” kareivji pavisam skarbā veidā sapratuši, ka Krievijas solījumi atzīt un atbalstīt viņus vēl nenozīmē atzīšanu un atbalstu. Separātistu bataljonam, kurš no Ukrainas armijas aizbēdzis līdz pat Krievijas robežai, drošas iekļūšanas vietā robežsargi piedāvājuši vai nu tomēr turpināt pakarot vai stāties pie sienas nošaušanai.

“Sveicinu visus, kuri ir no Luhanskas tautas republikas! Šobrīd šeit vērojama tāda aina – viss bataljons atkāpās no pozīcijām un to nelaiž iekšā Krievijas Federācijā. Cilvēki jau otro diennakti te sēž, iekšā viņus nelaiž, komentārus nesniedz,” paša filmētā video stāsta kāds vīrietis, kurš, šķiet, ir viens no separātistu karavīriem.

“Ko darīt – mēs nezinām. Mūs nelaiž, draud ar cietumu, nošaušanu un tamlīdzīgi,” nepilnu minūti garo video uzrunu noslēdz separātists.

Kontekstam ir svarīgi zināt, ka prelūdija Vladimira Putina pavēlētajam iebrukumam Ukrainā 24. februārī bija pilnīga Luhanskas un Doņeckas Kremļa izdomāto “republiku” atzīšana viņu pašu iecerētajās robežās, kas aptvēra visu konkrēto Ukrainas apgabalu teritorijas.

Jau dienu vēlāk internetā parādījās arī video, kuros bija redzams, kā Krievijas ar “Z” un citādi apzīmētā kara tehnika iebrauc abās fiktīvajās valstīs, lai drīz mēģinātu iebrukt vēl dziļāk Ukrainas teritorijā.

Saistītās ziņas

Krievu raķešu triecienā Harkivas piepilsētā iznīcināts humānās palīdzības centrs
Krievijas kājnieki uzbrūk "Azovstaļ" teritorijā
Krievijā izplatīts aicinājums veikt kiberuzbrukumus Latvijai

Zīmīgi, ka, lai arī Kremlis separātistu “republikām” solījis militāru atbalstu, un tā realizēšanai ievedis tehniku tā saucamajās atzītajās valstīs (Luhanskas un Doņeckas “tautas republikas”), ceļš izrādījies tikai vienvirziena.

Krievu okupanti iebraukt drīkst, bet “tautas republiku” militārie formējumi šķērsot Krievijas Federācijas robežu – nedrīkst.

Iepriekš jau ziņots, ka Krievijas plānu dabūt vismaz kaut ko līdzīgu uzvarai Ukrainas austrumos pamatīgi iedragā sistemātisku, identisku kļūdu pieļaušana kaujas laukā, nespēja reorganizēt pie Kijivas cietušās vienības, resursu trūkums un Ukrainas bruņoto spēku uzsāktie pretuzbrukumi.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Ronalds Ķēniņš pirms treniņa noliek pie vietas Latvijas hokeja spilgtāko zvaigzni
“Mēs viņam ausi nogriezām!” Krievu karavīrs pa telefonu izklaidē savu tēvu ar stāstiem par ukraiņu kropļošanu 8
FOTO: Ezerā Tamperē apgāzusies laiva ar Latvijas hokeja līdzjutējiem 2
Pievienot komentāru