Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kreiseris "Moskva" februārī kļuva bēdīgi slavens, kad tas uzaicināja Ukrainas robežsargus Čūsku salā padoties, bet viņi atteicās to darīt un rupji pasūtīja šo kuģi. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Krievijas karakuģis "Moskva", kuru trīs mājas tālāk pasūtīja Čūsku salas aizstāvji, ir nogrimis 5

Pasaulē
14. aprīlī 23:55 2022. gada 14. aprīlī 23:55 | Papildināts, 15. aprīlī 07:00
  Jauns.lv / LETA
Krievijas Melnās jūras flotes raķešu kreiseris "Moskva" pēc ugunsgrēka un munīcijas eksplozijas ir nogrimis Melnajā jūrā, ceturtdien paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija.

"Kad kreiseris "Moskva" tika vilkts tauvā uz gala ostu, kuģis zaudēja stabilitāti korpusa bojājumu dēļ, kas tika gūti no munīcijas detonācijas ugunsgrēka gaitā. Jūras vētras viļņošanās apstākļos kuģis nogrima," teikts ministrijas paziņojumā.

Kreisera apkalpe jau pirms tam tika evakuēta.

ASV Aizsardzības ministrijas preses sekretārs Džons Kērbijs dažas stundas pirms tam paziņoja, ka kreiseris "Moskva" pēc eksplozijas turas virs ūdens un saviem spēkiem virzās pāri Melnajai jūrai Sevastopoles virzienā.

Ukrainas armijas operatīvās pavēlniecības "Dienvidi" preses dienests iepriekš ziņoja, ka "Moskva" pēc Ukrainas pretkuģu raķešu "Neptun" triecieniem apgāzies un sācis grimt. Divas raķetes trāpījušas kreiserim Melnajā jūrā netālu no Odesas, un pēc šī trāpījuma uz kuģa izcēlies ugunsgrēks.

Krievijas Aizsardzības ministrija apstiprināja, ka uz kreisera izcēlies ugunsgrēks un sprāgusi munīcija, taču apgalvoja, ka ugunsgrēks ir lokalizēts, kuģis joprojām peld un tiks aizvilkts uz ostu.

Eksperti uzskata, ka uz kuģa varēja būt raķešu kaujas galviņas.

Kreiseris "Moskva" ar 510 apkalpes locekļiem bija daļa no Krievijas Melnās jūras flotes 30.virsūdens kuģu divīzijas.

Kreiseris "Moskva" februārī kļuva bēdīgi slavens, kad tas uzaicināja Ukrainas robežsargus Čūsku salā padoties, bet viņi atteicās to darīt un rupji pasūtīja šo kuģi.

Robežsargi, kas sākumā tika uzskatīti par nogalinātiem šajā incidentā, patiesībā tika sagūstīti. Marta beigās gūstekņu apmaiņā starp Ukrainu un Krieviju viņi tika atbrīvoti.

ASV Aizsardzības ministrija ceturtdien atzina kreisera "Moskva" nogrimšanu par "lielu triecienu" Krievijas Melnās jūras flotei.

"Tas ir liels trieciens Melnās jūras flotei, kas ir (..) svarīga daļa [Krievijas] centienos īstenot sava veida flotes kundzību Melnajā jūrā. Tas ietekmēs viņu [kaujas] spējas," ASV telekanālam CNN pavēstīja Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs.

Pentagons atzina, ka nevar apstiprināt kuģa nogrimšanas iemeslu, bet nenoliedza Ukrainas paziņojumus par kuģa sašaušanu.

Saistītās ziņas

Čūsku salas aizstāvju trīs mājas tālāk pasūtītais krievu karakuģis turas virs ūdens un virzās pāri Melnajai jūrai 1
Krievu karakuģis, kuru Čūsku salas aizstāvji pasūtīja trīs mājas tālāk, beidzot tur arī aizbraucis 5
Ukrainā atgriezies Romans Gribovs - Čūsku salas robežsargs, kurš ir autors leģendārajai frāzei par krievu kuģi

Kreiseris "Moskva" tika uzbūvēts Mikolajivas kuģubūvētavā no 1976. līdz 1979.gadam un nodots ekspluatācijā 1982.gadā ar sākotnējo nosaukumu "Slava". Pēc pretzemūdeņu kreisera "Moskva" norakstīšanas 1996.gadā ''Slava" tika pārdēvēts par "Moskva" un kļuva par Melnās jūras flotes flagmani. Tas ir piedalījies Krievijas militārajos konfliktos Gruzijā 2008.gadā, Sīrijā 2015.gadā un Ukrainā šogad.

Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā laikā kreiseris "Moskva" piedalījās Čūsku salas sagrābšanā, kā arī Odesas, Mikolajivas un Očakovas pilsētu jūras blokādes īstenošanā.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Krievija joprojām apjukusi par sprādzieniem Krimas kara lidlaukā 9
Divas mūzikas leģendas: Madonna un Bejonsa kopā piedalījušās provokatīvā fotosesijā
FOTO: skatītāji ierodas uz Igo dzimšanas dienas koncertu Dzintaru koncertzālē
Skatīt visus komentārus