Ņuņņas un gļēvuļi? Lietuviešu puiši raud par obligāto karadienestu. FOTO
Vai negribēšana dienēt armijā ir nevīršķība? Puiši pozē uniformās un asaru pierietējušām acīm.
Pasaulē

Ņuņņas un gļēvuļi? Lietuviešu puiši raud par obligāto karadienestu. FOTO

Jauns.lv

11.maijā apmēram 37 tūkstoši Lietuvas vīriešu pamodās un savu dzīvesvietu pastkastēs saņēma pavēsti par iesaukumu obligātajā miltārajā dienestā jeb armijā. Viņiem visiem ir 19-26 gadi. Pirms dažiem mēnešiem pieņemtais likums joprojām Lietuvā raisa diskusijas, jo, piemēram, vīrieši, kas karot negrib, tiek zākāti par mīkstmiešiem.

Ņuņņas un gļēvuļi? Lietuviešu puiši raud par oblig...

Saasinoties politiskajai situācijai pasaulē, Lietuva zibenīgi reaģēja uz (it kā) pastāvošajiem Krievijas agresijas draudiem un atjaunoja obligāto karadienestu. Lietuvas sabiedrībā plašas diskusijas izraisīja tieši steiga, kādā likums tika pieņemts un izsludināts. Daudzi tam nebija gatavi. Īpaši jauni vīrieši, kurus iesaukums skars. Jāpiebilst gan, ka obligātums ir nosacīts, jo priekšroka tika un tiks dota vīriešiem, kuri patiešām vēlas dienēt.

Pirmais rekrutēšanas vilnis skāra 3000 vīriešu, no kuriem divas trešdaļas vēlējās dienēt brīvprātīgi. Daži no šiem puišiem sajutās kā „varoņi” un sociālajos tīklos neskopojās ar tādiem vārdiem kā zaķpastalas, ņuņņas, memmesdēliņi, mīkstpēdiņi – šādi tika lamāti jaunieši, kuriem riebj doma par armiju. Viņiem tiek pārmesta nepietiekoša vīrišķība.

„Vai tiešām automāts rokā liecina par manu vīrišķību? Es uzskatu, ka vīrišķība ir spēja veikt tieši sev pareizās izvēles,” saka kāds lietuviešu puisis. Viņam piekrīt daudzi.

Divas mākslinieces atrada 14 čaļus, kuri piekrita pozēt interesantā projektā. Ar emocionāliem foto Beāta Hasanova un Neringa Rekasjūte centās parādīt vīriešus, kuru vīrišķība tiek apšaubīta obligātās armijas dēļ.

Viņi negrib iet armijā. Emocionāli lietuviešu vīriešu portreti


Kasjauns.lv/Foto: Neringa Rekasiute

Tēmas