Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Pēc kuņģa izmeklēšanas procedūras klīnikā Krievijā miruši trīs pacienti 2

Pasaulē
27. janvārī 18:41 2022. gada 27. janvārī 18:41
  Jauns.lv
Krievijā pēc kuņģa izmeklēšanas procedūras miruši trīs cilvēki, bet vēl trīs atrodas reanimācijā. Kļuvis zināms arī iespējamais iemesls trīs pacientu nāvei pēc izmeklējuma vienā no Sanktpēterburgas klīnikām.

Pēc avota sniegtās informācijas "ren.t", pacientiem vajadzējis iedot bārija sulfātu, kas ir drošs cilvēkam, taču nekaitīgās vielas vietā procedūra veika ar preparātu, kas saturējis bīstamus ūdenī šķīstošus bārija sāļus.

Pēc dažiem datiem, bāriju diagnostikas centram pēc līguma piegādāja kompānija "Neva Reaktiv". Tomēr šajā firmā paziņots, ka strādāts tiek ar sērskābu bāriju, kas nav paredzēts rentgenoskopijas veikšanai un iekšējai lietošanai.

Šī viela, kā skaidro uzņēmums, tiek izmantota tikai ražošanas nolūkiem. "Šeit situācija ir mazliet dīvaina tajā, ka mēs nepiegādājam farmosubstanci. Mēs piegādājam ķīmiskos reaktīvus un mums ir šis sērskābais bārijs, kas nav paredzēts rentgenoskopijai.

Tas ir tīrs ķīmiskais reaktīvs ražošanas un analītiskiem mērķiem. Tas ir ķīmiskais reaktīvs. To nelieto iekšķīgi," sacīja uzņēmuma vadītājs Arkādijs Kamčatovs.

Pēc viņa vārdiem, līgumā ar klīniku nav norādīts, ka viņu medicīniskais bārijs tiks izmantots medicīniskiem nolūkiem. 

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti Mikolajivā apšaudījuši dzīvojamās mājas 35
Ukrainas Nacionālās drošības padomes sekretārs: Krievija sabruks, un tā uzreiz būs jāatbruņo 1
Izskan ziņas, ka Laima Vaikule atkal cīnās ar vēzi; dziedātājas producente tās noliedz
Tēmas: Krievija, 112
Skatīt visus komentārus