Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ZUMAPRESS.com/Scanpix

"Cilvēkiem ar Covid būs jāļauj normāli dzīvot," britu mediķi apgalvo, ka omikrons nav tā pati slimība, ko pieredzējām pirms gada 14

Pasaulē
2021. gada 30. decembrī 06:39 2021. gada 30. decembrī 06:39
  Jauns.lv
Kamēr vairums ārvalstu zinātnieku pauž bažas par straujo omikrona izplatību, Lielbritānijas galvenais imunologs apgalvo, ka tā "nav tā pati slimība, ko pieredzējām pirms gada" un augstie Covid-19 nāves rādītāji valstī "tagad ir vēsture".

Oksfordas Universitātes medicīnas profesors sers Džons Bels norāda, ka lai gan pēdējās dienās omikrons strauji izplatās un slimnīcās esošo pacients skaits ir palielinājies, slimība "šķiet mazāk smaga un daudzi cilvēki salīdzinoši īsu laiku pavada slimnīcā".

Tāpat mazāk pacientiem nepieciešami elpošanas aparāti un uzturēšanās laiks slimnīcā ilgst līdz trīs dienām. Vairāki zinātnieki gan kritizēja valdības lēmumu neieviest tālākus ierobežojumus Covid-19 dēļ pirms Jaunā gada.

Vairāki zinātnieki pauduši bažas, ka kamēr omikrona variants šķiet mazāk smags, tas ļoti viegli tiek pārnēsāts, kas nozīmē, ka pacientu skaits slimnīcās un nāves gadījumi varētu strauji pieaugt, vēsta "The Guardian".

Tikmēr Austrumu Anglijas universitātes medicīnas profesors Pols Hanters sacīja, ka cilvēkiem ar Covid beidzot ir jāļauj dzīvot normāla dzīve, kā viņi to darītu, ja viņiem būtu saaukstēšanās.

"Šī ir slimība, kas nepazudīs. Galu galā mums būs jāļauj cilvēkiem ar Covid-19 dzīvot normālu dzīvi, kā to darītu ar jebkuru citu saaukstēšanos," sacīja mediķis.

"Covid ir tikai viens no koronovīrusa ģimenes vīrusiem un citi koronavīrusi rada jaunus variantus parasti katru gadu un gandrīz noteikti ir skaidrs, ka tas notiks atkal."

Citi šobrīd lasa

Maskavas patriarha Kirila “svētais kritiens” sakrālajā peļķē: ko tas nozīmē? 9
Modes dizainere Vera Vanga 73 gadu vecumā izskatās kā trīsdesmitgadniece 1
Aigars Kalvītis ar sievu noslēdz līgumu par mantas šķirtību 10
Skatīt visus komentārus