Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AP/Scanpix

Lukašenko: ASV grib ar poļu, baltiešu un ukraiņu rokām izraisīt karu 1

Pasaulē
2021. gada 25. novembrī 23:43 2021. gada 25. novembrī 23:43
  Jauns.lv / LETA
ASV grib ar poļu, baltiešu un ukraiņu rokām izraisīt karu, kā ieganstu izmantojot migrācijas krīzi, ceturtdien apgalvoja Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko.

"Viņi mēģina izmantot šos nelaimīgos bēgļus, šo procesu. Jau arī viņu mērķis kļūst redzamāks. Viņi jau atklāti runā - jāpieslēdz NATO. Bet ko nozīmē NATO? Izraisīt karu," Baltkrievijas oficiālā ziņu aģentūra BelTA citē diktatora teikto.

"Viņi mūs provocē. Tas nav vajadzīgs Eiropai, Eiropa to negrib. Kam tas karš ir vajadzīgs? Amerikāņiem," Konstitūcijas komisijas un Konstitūcijas projekta izstrādes darba grupas kopīgajā sēdē Minskā klāstīja Lukašenko.

"Viņiem ir jāpietuvojas Maskavai. Un tur, lūk, atkal šis "balkons" palicis, traucē viņiem, tas jānogriež. Un griezīs," norādīja līderis.

"Viņi to grib izdarīt ar poļu, baltiešu un ukraiņu rokām," viņš piebilda.

Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas nelikumīgi iesūtīt tūkstošiem migrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Eiropas Savienība apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Citi šobrīd lasa

FOTO: nakts laikā Rīgas centrā veikta īpaši sarežģīta operācija 5
Mamma: “Mans bērns bija pārvērties par mazu dzīvnieciņu, kurš kliedz, raud un plēš sevi ar nagiem”
Vētra lauž kokus un grāvī apgāžas autobuss: laika apstākļu dēļ Latvijā glābējiem darba netrūkst
Pievienot komentāru