Noslēpumainā ogļraču inficēšanās: zinātnieki atklāj jaunu versiju par koronavīrusa izcelsmi
Koronavīruss varēja attīstīties 2012. gadā inficēta ogļrača organismā, kura paraugi nonāca laboratorijā Uhaņā, no kurienes, iespējams, notikusi noplūde. Šādu versiju par vīrusa izcelsmi atklāja amerikāņu organizācijas "Bioscience Resource Project" izpilddirektors Džonatans Latems, raksta "The Telegraph".
"Mūsu teorija liecina, ka līdzīga evolūcija notika vieglajās ogļraktuvēs pēc noslēpumainas saslimšanas 2012. gadā. Vīruss izsūcās no medicīniskā parauga, iegūta no ogļračiem, kuru vidū bija saslimšanas uzliesmojums," apgalvo eksperts.
Viņš paskaidroja, ka vīruss var veikt "dīvainas evolucionāras sacīkstes" un ātri attīstīt daudz mutāciju, atrodoties viena cilvēka organismā ilgstošā laika periodā.
2012. gadā seši ogļrači, kas attīrīja Tonguan šahtu no sikspārņu mēsliem, nopietni saslima ar pneimoniju, kas līdzinājās Covid-19. Trīs no viņiem mira, bet pārējie tika hospitalizēti līdz sešiem mēnešiem.
Ķīniešu izmeklētājs, kurš pētīja nāves gadījumus savā disertācijā, secināja, ka viņi, visticamāk, inficējušies ar koronavīrusu, kura avots ir sikspārņi.
"Teorija paredz, ka vienam ogļracim ir attīstījušies daudzi simti mutāciju, lai pārvērstos par Sars-Cov-2. Desmitgade ietilpa aptuveni sešos mēnešos," sacīja Latems.
Septembra beigās Pasaules Veselības organizācija paziņoja par izmeklēšanu saistībā ar kronvīrusa izcelsmi. Izmeklēšanā piedalīsies aptuveni 20 zinātnieki, kuru vidū ir laboratorijas drošības, ģenētikas un dzīvnieku slimību eksperti, kuri gatavojas apmeklēt Ķīnu un citas valstis.
Grupas galvenais mērķis būs apgūt hipotēzes par to, vai koronavīruss varēja parādīties laboratorijā.