Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Protestētāji Lietuvā iznīcina savas lojalitātes kartes, iebilstot pret jaunajiem Covid-19 ierobežojumiem 7

Pasaulē
14. septembrī 12:37 2021. gada 14. septembrī 12:37
  Jauns.lv
Protestētāji Lietuvā, iebilstot pret ierobežojumiem, kas paredz, ka atsevišķos veikalos cilvēki drīkstēs ieiet tikai ar “iespēju pasēm”, sākuši iznīcināt savas klientu kartes un aicina arī citus šādi rīkoties.

Lietuvieši, iebilstot pret jaunajiem ierobežojumiem, kas stājās spēkā pirmdien, 13. septembrī, savos sociālajos tīklos demonstrē, kā viņi iznīcina populāru veikalu klientu kartes. Tādējādi viņi boikotē tirdzniecības vietas, kas neielaiž klientus, kas nevar parādīt "iespēju pasi". 

Jauns.lv jau ziņoja, ka Lietuvā no 13. septembra spēkā jauni ierobežojumi cilvēkiem, kuriem nav "iespēju pases" - dokumenta, kas apliecina, ka cilvēks ir vakcinēts pret Covid-19, pārslimojis šo slimību vai pēdējo 48 stundu laikā saņēmis negatīvu testa rezultātu.

Nevakcinētie lietuvieši arī aktīvi iesaistās "Facebook" diskusijās, daloties ar informāciju par vietām, kuras ielaiž arī cilvēkus bez "iespēju pasēm".  

Kā ziņots, "Iespēju pasu" īpašniekiem nebūs jāievēro nekādi ierobežojumi, bet viņiem ieteikts arī turpmāk ievērot drošības prasības - valkāt maskas, dezinficēt rokas un sabiedriskās vietās ieturēt drošu atstatumu starp cilvēkiem.

Savukārt bez "iespēju pases" būs atļauts iepirkties tikai nelielos ikdienā nepieciešamāko preču veikalos ar atsevišķu ieeju no āra, ja to tirdzniecības platība nepārsniedz 1500 kvadrātmetru. Nedrīkstēs apmeklēt sabiedrisko ēdināšanas iestāžu iekštelpas, sporta klubus, saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus un piedalīties pasākumos, kuros dalībnieku skaits pārsniedz 500. Kafejnīcās, restorānos un bāros ēdienu varēs pasūtīt līdzņemšanai vai baudīt āra terasēs, pie viena galdiņa nesēžot vairāk par pieciem cilvēkiem.

Saistītās ziņas

Publiskots pilns lielveikalu saraksts, kur Lietuvā ielaiž tikai vakcinētos; sarakstā - arī latviešu iecienīti veikali 23
Lietuvā stājas spēkā jauni ierobežojumi nevakcinētajiem 25
Pirmdien Lietuvā reģistrēti 889 jauni Covid-19 gadījumi, bet Igaunijā 473

 

Citi šobrīd lasa

Vācu kurpnieks specializējas apavu radīšanā milžiem
Neredzēja izeju no situācijas: Somijā māte nogalina savus bērnus un sevi 2
Pēc apšaudes Permas universitātē pašnāvību izdara reģiona izmeklēšanas komitejas vadītājs
Skatīt visus komentārus

Впервые услышала голос отца только по телефону: какая была жизнь новой девушки Харламова до их встречи

Неидеальная мать: Муцениеце призналась, что "забила" на развитие своих детей