Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baltkrievijā pirms robežas šķērsošanas migrantu grupas pavadoņi, kas valkājuši maskas, viņu bērniem devuši tabletes (Foto: AP/Scanpix)

Lietuvas mediķi noskaidrojuši, ka migrantu bērni pirms robežas šķērsošanas saindēti 9

Pasaulē
23. jūlijā 13:28 2021. gada 23. jūlijā 13:28
  Jauns.lv / LETA
Divi nelegālo migrantu bērni, kas ceturtdien tūlīt pēc ierašanās Lietuvā no Baltkrievijas nonāca Alītas slimnīcas reanimācijas nodaļā, ir saindēti ar psihotropajām vielām, bet šobrīd jūtas labāk, Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas ziņu portālam "Lrt.lt" piektdien pastāstījis slimnīcas direktora vietnieks Dmitrijs Kačurins.

Kā ziņots, 15 nelegālo migrantu grupu robežsargi ceturtdienas rītā aizturēja Varēnas rajonā un pieaugušie tūlīt vērsās pie robežsargiem bažās par savu bērnu veselības stāvokli. Robežsargi izsauca neatliekamo palīdzību, kas bērnus nogādāja slimnīcā.

Kā stāstīja vecāki, Baltkrievijā pirms robežas šķērsošanas migrantu grupas pavadoņi, kas valkājuši maskas, viņu bērniem devuši tabletes, lai viņi uzvestos mierīgāk. Vēl viena tablete iedota līdzi vecākiem, ja tā vēlāk izrādītos vajadzīga Lietuvas teritorijā. Robežsargi šo tableti nodeva mediķiem, lai viņi varētu spriest, kas bērniem izraisījis veselības problēmas.

Pēc Kačurina teiktā, ir pilnīgi skaidrs, ka abi bērni saindējušies ar psihotropajām vielām, bet šodien viņi jūtas labāk un no reanimācijas jau pārcelti uz bērnu nodaļu un rīt, domājams, varēs pievienoties vecākiem.

Lietuvas robežsardzes dienests (VSAT) saistībā ar notikušo sācis pirmstiesas izmeklēšanu par smagu veselības traucējumu nodarīšanu neuzmanības dēļ, par ko var tikt piespriesta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Saistītās ziņas

Divi nelegālo migrantu bērni pēc ierašanās no Baltkrievijas nonākuši Lietuvas slimnīcas reanimācijā 1
Bruņoti bandīti, masu nemieri, ārkārtas humānā palīdzība: karstās ziņas no Lietuvas-Baltkrievijas robežas 8
"Izlaida pie robežas, lika skriet un šāva virs galvām!" Lukašenko apsūdz Lietuvas robežsargus briesmu darbos pret migrantiem 12

Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, kur kopš gada sākuma aizturēti jau vairāk nekā 2400 nelegālie migranti - 30 reizes vairāk nekā visa 2020.gada laikā.

Citi šobrīd lasa

Mūsdienu verdzības upuris no Anglijas: "Man bija 13, kad kaimiņš uzlika roku uz ceļgala. Tad viss sākās..."
Dzīve kemperī soctīklos izskatās pēc sapņa. Realitātē šāda ceļošana draud pārvērsties murgā... 1
Lietuvā bēgļu centrā miris 11 gadu vecs migrantu zēns 2
Skatīt visus komentārus

"Стыд и срам": зрителей возмутили подарки из черного ящика на "Поле чудес"

Почему первый красавец СССР Петерис Гаудиньш остался один