Pasaulē
2021. gada 30. maijs, 17:37

"Nav nozīmes - esi invalīds vai vesels!" Everestā uzkāpj akls vīrietis

Jauns.lv

46 gadus vecais ķīnietis Džans Hongs no Nepālas kļuvis par pirmo aklo cilvēku Āzijā un trešo pasaulē, kurš uzkāpis Everestā, ziņo Reuters.

"Nav nozīmes - esi invalīds vai vesels, vai esi zaudējis redzi, kāju vai roku. Tam nav nozīmes tik ilgi, kamēr tev ir stiprs prāts. Ar to tu vienmēr vari izdarīt lietas, par kurām citi saka, ka tas nav iespējams," norādījis Hongs. 

Viņš stāsta, ka brīžiem bijis bail, jo nav redzējis, kur sper kāju. "Lai arī saskāros ar lielām grūtībām, bet tās ir daļa no šīs kāpšanas," teic Hongs. 

Vīrietis arī atklāj, ka, sasniedzot virsotni, nav vēlējies tajā pakavēties. "Vēja skaņa augšā bija ļoti biedējoša. Kā gaudošana! Es sapratu, ka apkārtējā vide ir diezgan riskanta, tāpēc teicu savam pavadonim, ka vēlos ātri kāpt lejā. Es sapratu, ka nokļūšana augšā ir tikai puse no kāpiena."

Hongs redzi zaudēja 21 gada vecumā glaukomas dēļ. Šādam kāpienam vīrietis iedvesmojies no Ērika Veihenmaijera - akla amerikāņu alpīnista, kurš 2001. gadā kļuva par pirmo aklo personu, kas uzkāpa Everestā. 

Ārzemju kāpējiem kalns atkal kļuva pieejams aprīlī. Pērn tas tika slēgts Covid-19 pandēmijas dēļ. 

Oficiālais Everesta augstums ir 8848 metri 86 centimetri.