Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AP/Scanpix

ANO ģenerālsekretārs brīdina, ka Izraēlas un palestīniešu konflikts var pāraugt nekontrolējamā krīzē 2

Pasaulē
16. maijā 20:27 2021. gada 16. maijā 20:27
  Jauns.lv / LETA
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs svētdien, atklājot Izraēlas un palestīniešu konfliktam veltītu Drošības padomes sanāksmi, brīdinājis, ka šīs sadursmes var iegrūst reģionu nekontrolējamā krīzē.

"Cīņas ir jāpārtrauc. Tās ir jāpārtrauc nekavējoties," uzsvēra Gutērrešs, nodēvējot par šausmīgu aizvadītajā nedēļā Izraēlā un Gazas joslā pieredzēto vardarbību, kurā dzīvību zaudējuši gandrīz 200 cilvēki.

"Tai ir potenciāls izraisīt nekontrolējamu drošības un humāno krīzi un vairot ekstrēmismu ne tikai okupētajās palestīniešu teritorijās un Izraēlā, bet visā reģionā," brīdināja ANO ģenerālsekretārs.

Viņš nosodīja šodien notikušo vardarbību, kurā gājuši bojā aptuveni 40 palestīnieši, kas ir lielākais mirušo skaits kopš situācijas saasināšanās pirmdien.

"Šis bezjēdzīgais asinsizliešanas, terora un iznīcināšanas cikls ir nekavējoties jāpārtrauc," sacīja Gutērrešs.

Viņš arī atkārtoti kritizēja sestdien notikušo Izraēlas gaisa uzlidojumu, kurā tika sagrauta 13 stāvu ēka, kurā atradās Kataras televīzijas kanāla "Al Jazeera" un ASV ziņu aģentūras AP korespondentu punkti.

"Žurnālistiem jāļauj strādāt bez bailēm un vajāšanas. Mediju biroju sagraušana Gazā rada lielas bažas," piebilda Gutērrešs.

Kopš pirmdienas palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas veic masīvu Izraēlas apšaudi ar raķetēm, uz ko Izraēla reaģējusi ar gaisa uzlidojumiem un artilērijas uguni, kas vērsta pret objektiem, kuri saistīti ar radikālo islāmistu grupējumu "Hamas" un citiem palestīniešu kaujinieku grupējumiem.

Citi šobrīd lasa

Vienā gadījumā runā par atlaišanu, otrā - klusums: atšķirīgā attieksme pret amatpersonām, kuras parakstīja pretrunīgi vērtēto "vakcīn-vēstuli" 56
Olnīcu vēža paciente Anda: dzīve Onkoloģijas centrā ir kā realitātes šovā
Ieskaita bankas kontā 2000, lai pēc tam izkrāptu 3000 eiro 1
Skatīt visus komentārus

Губерниев извинился перед Бузовой после скандального телеэфира

"Лицо опухает, губы как после уколов": покрывшаяся пятнами Седокова показала себя во время обострения болезни