Polijas valdība iepazīstina ar vērienīgu ekonomisko un sociālo reformu paketi
foto: EPA/Scanpix
Varšavā sarīkotajā pasākumā piedalījās arī premjerministrs Mateušs Moraveckis.
Pasaulē

Polijas valdība iepazīstina ar vērienīgu ekonomisko un sociālo reformu paketi

Jauns.lv / LETA

Cenšoties strauji atdzīvināt tautsaimniecību pēc Covid-19 pandēmijas, Polijas valdība sestdien iepazīstinājusi ar vērienīgu ekonomisko un sociālo reformu paketi, kas jau nodēvēta par "Polijas kursu".

Polijas valdība iepazīstina ar vērienīgu ekonomisk...

Varšavā sarīkotajā pasākumā piedalījās gan premjerministrs Mateušs Moraveckis, gan valdošās nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" līderis Jaroslavs Kačiņskis.

Galvenā uzmanība reformu paketē pievērsta nodokļiem, veselības aprūpei, mājokļu subsīdijām un investīciju veicināšanai.

Polija vēlas paaugstināt ar nodokļiem neapliekamo ienākumu minimumu līdz 30 000 zlotiem (6635 eiro) gadā, bet ienākumu griestus zemākās nodokļu likmes piemērošanas kategorijā pacelt no 85.000 zlotu (18 800 eiro) šobrīd līdz 120 000 zlotu (26 5000 eiro).

Pensijas līdz 2500 zlotiem (550 eiro) mēnesī būs atbrīvotas no nodokļiem.

Lai mudinātu pensionēšanās vecumu sasniegušos cilvēkus turpināt strādāt, viņu ienākumus paredzēts atbrīvot no nodokļiem, ja tie pensionēšanos atliek.

Izdevumus veselības aprūpei paredzēts palielināt no 5,3% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līdz sešiem procentiem 2023.gadā, bet 2027.gadā - līdz septiņiem procentiem.

Paredzētas arī dažādas mājokļu subsīdijas, bet vislielākie ieguvēji būs ģimenes, kas izšķīrušās audzināt vismaz trīs bērnus. Šīm ģimenēm tiek solīta daļēja hipotekāro kredītu segšana.

"Poļi ir pelnījuši dzīvot Rietumos," iepazīstinot ar reformu programmu, uzsvēra Kačiņskis.

Tika paziņots arī par jauna miljardiem zlotu liela investīciju fonda izveidi, kura mērķis cita starpā ir veicināt ieguldījumus transporta infrastruktūrā, digitalizācijā un piekļuves uzlabošanā platjoslas internetam, kā arī tā dēvētās tīrās enerģijas ražošanā un apkures sistēmu modernizācijā.

Visu pieteikto reformu īstenošanai vēl nepieciešams parlamenta akcepts.