Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: Maskavā slēdz veikalu, kas bijis atvērts ilgāk nekā gadsimtu 4

Pasaulē
10. aprīlī 07:00 2021. gada 10. aprīlī 07:00
  Jauns.lv
Maskavā tiek slēgts vēsturisks pārtikas un kulinārijas veikals, kas pastāvējis vairāk nekā gadsimtu. Padomju gados tas bijis pazīstams kā "Gastronoms Nr.1", un tajā gan vietējie, gan tūristi mīlēja iegādāties delikateses, dzērienus un suvenīrus.

Atvērts un savu darbību sācis 20. gadsimta sākumā, Jeļisejevu veikals 11. aprīlī tiks slēgts, pateicoties juridiskām problēmām un apmeklētāju skaita kritumam, ko izraisījusi Covid-19 pandēmija. Veikals uzrunājis kā vietējos, tā tūristus, pateicoties savam neo-baroka interjeram un plašajam delikatešu, dzērienu un suvenīru piedāvājumam.

Vietējie iedzīvotāji norāda, ka šis nav bijis tikai veikals, tas esot bijis kā pilsētas simbols visa gadsimta garumā. Padomju gados šis veikals bijis pilns ar dažādiem pārtikas izstrādājumiem, par spīti to deficītam citviet Savienībā.

Pēdējās dienās pirms slēgšanas veikala plaukti ir jūtami tukšāki, vietējiem iedzīvotājiem vēl pagūstot to apmeklēt, kaut ko iegādāties un vēl uz brīdi izbaudīt tā skaisto interjeru.

Tikmēr vietējās tirdzniecības kameras un nozares pārstāvji norāda, ka nākamajam šī nama īrniekam būs pienākums saglabāt un uzturēt vēsturisko ēkas iekšieni.

Citi šobrīd lasa

Aizturētais Kazaņas skolā asinspirti sarīkojušais šāvējs saucis sevi par Dievu 3
IDB pret Krapsi sācis vēl vienu kriminālprocesu; jūtoties "morāli un fiziski sagrauts" 10
Porziņģis komentējis savas attiecības ar Dončiču
Skatīt visus komentārus

Погибшая в Казани учительница была настоящей красавицей. Она закрыла собой ребенка

"Он совершал попытку суицида в метро": Геннадий Хазанов рассказал о своем "нездоровом" брате