Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
EPA/Scanpix

Kanādas apdzīvotākā province nepotēs seniorus ar "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19

Pasaulē
3. martā 07:44 2021. gada 3. martā 07:44
  Jauns.lv / LETA
Kanādas visvairāk apdzīvotajā provincē Ontārio seniori nesaņems Lielbritānijas un Zviedrijas uzņēmuma "AstraZeneca" izstrādāto Covid-19 vakcīnu, jo ir ierobežoti dati par tās efektivitāti vecākiem iedzīvotājiem, otrdien paziņoja Ontārio veselības ministre Kristīna Eliota.

Ontārio plāno sekot nacionālas speciālistu grupas ieteikumam nepielietot šo nesen apstiprināto vakcīnu cilvēkiem vismaz 65 gadu vecumā. Šādu vecumu sasniegušajiem ir ieteikts saņemt "Pfizer" vai "Moderna" vakcīnu, sacīja ministre.

Kanādas veselības nozares regulators pagājušonedēļ apstiprināja "AstraZeneca" vakcīnas pielietošanu visiem pieaugušajiem, ieskaitot seniorus, tomēr Nacionālā konsultatīvā komiteja imunizācijas jautājumos šonedēļ paziņoja, ka senioriem ir ieteicamākas "Pfizer" un "Moderna" vakcīnas to "augstākas efektivitātes" dēļ.

Veselības iestādes Francijā, Vācijā un vairākās citās valstīs ir paudušas bažas, ka uzņēmums "AstraZeneca" nav veicis pietiekami daudz savas vakcīnas testu vecākiem cilvēkiem, lai pierādītu tās efektivitāti, un norādījušas, ka neieteiks šo vakcīnu pielietot cilvēkiem vecumā virs 65 gadiem. Beļģija ir apstiprinājusi tās pielietošanu tikai cilvēkiem līdz 55 gadu vecumam.  

Citi šobrīd lasa

"Kaut kas nav kārtībā ar to, kā mēs dzīvojam..." Beāte un Kristaps krasi izmaina dzīvesveidu 21
Novārdzis Breds Pits ratiņkrēslā izvests no slimnīcas 3
Bēdīgi slavenais narkomūlis Rolands Prīverts Bolīvijā uzņem filmu par narkotikām 2
Pievienot komentāru

Слезы душат: Елизавета II взяла с собой на похороны мужа их совместное фото

Принц Уильям и принц Гарри поговорили на похоронах принца Филиппа впервые за долгое время. О чём беседовали братья?