PVO eksperti sāk darbu Uhaņā - ieradušies slimnīcā, kas uzņēma pirmos Covid-19 pacientus
foto: AP/Scanpix
ANO Pasaules Veselības organizācijas (PVO) eksperti apmeklēja slimnīcu, kur nonāca vieni no pirmajiem Covid-19 pacientiem.
Pasaulē

PVO eksperti sāk darbu Uhaņā - ieradušies slimnīcā, kas uzņēma pirmos Covid-19 pacientus

Jauns.lv / LETA

ANO Pasaules Veselības organizācijas (PVO) eksperti, Uhaņas pilsētā Ķīnā sākot izmeklēšanu par jaunā koronavīrusa izcelsmi, piektdien apmeklēja slimnīcu, kur nonāca vieni no pirmajiem Covid-19 pacientiem.

PVO eksperti sāk darbu Uhaņā - ieradušies slimnīcā...

Vizītes mērķis ir noskaidrot, kā pilsētā, kas tiek uzskatīta par pandēmijas "nulles punktu", vīruss pārgāja no dzīvniekiem uz cilvēkiem. Līdzās slimnīcai eksperti apmeklēs arī Uhaņas Virusoloģijas institūtu, Huaņaņas tirgu un Uhaņas Slimību kontroles centra laboratoriju, tviterī pavēstīja PVO.

Huaņaņas tirgus bija pirmā lielā vīrusa uzliesmojuma vieta, savukārt iepriekšējais ASV prezidents Donalds Tramps ne reizi vien atbalstījis hipotēzi, ka vīruss sabiedrībā nokļuvis no Uhaņas Virusoloģijas institūta izmēģinājuma centra.

2020. gada decembra sākums Uhaņā. Ikdiena tur ir tīri patīkama

Aptuveni pirms gada pasaules medijus pāršalca ziņa par kādu mīklainu vīrusu, kas uzliesmojis Ķīnas pilsētā Uhaņā, bet neviens tobrīd vēl ...

PVO misijas ceļā radušies vairāki šķēršļi, bet Ķīna kavēja tās darba sākšanu līdz janvāra vidum.

Pekina vēl ceturtdien brīdināja ASV, ka "politiska iejaukšanās" ir nepieļaujama. Baltais nams pirms tam bija pieprasījis veikt "nopietnu un skaidru" izmeklēšanu.

PVO uzstāj, ka konsekventi turēsies pie zinātnes centienos noskaidrot, kā vīruss pārgājis no dzīvniekiem uz cilvēkiem.

Pekina nevēlas, lai fokuss saglabājas uz vainīgo meklēšanu, un mēģina galvenos akcentus likt uz veiksmīgajiem atbildes pasākumiem centienos vīrusa izplatību apturēt, kā arī uz atgūšanos pēc uzliesmojuma.

PVO vadītājs Tedross Adhanoms Gebrejesuss ceturtdien tviterī apliecināja, ka viņam bijušas "atklātas diskusijas" ar Ķīnas veselības ministru Ma Sjaovei. "Es lūdzu, lai starptautiskajiem zinātniekiem tiktu nodrošināts nepieciešamais atbalsts, piekļuve un dati, kā arī iespēja pilnvērtīgi kontaktēties ar Ķīnas kolēģiem," norādīja Tedross.