Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēki Stokholmā (Foto: AFP/Scanpix)

Zviedrijā jauns Covid-19 gadījumu rekords. Karalis: "Es domāju, ka esam izgāzušies" 3

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2020. gada 18. decembrī 00:25 2020. gada 18. decembrī 00:25
  Jauns.lv
Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs paziņojis, ka valstij nav izdevies glābt dzīvības ar tās izvēlēto individuālo pieeju Covid-19 apkarošanai.

Zināms, ka Zviedrijā, atšķirībā no citām pasaules valstīm, ieviesti salīdzinoši viegli ierobežojumi, valdībai lūdzot katram iedzīvotājam ievērot pilsonisko pienākumu individuāli būt atbildīgam.

Ceturtdien, 17.decembrī, Zviedrijas veselības amatpersonas paziņoja, ka valstī reģistrēts jauns Covid-19 saslimstības rekords - diennakts laikā reģistrēts 8 881 jauns Covid-19 gadījums.

"Es domāju, ka esam izgāzušies. Mirušo skaits ir ļoti liels, un tas ir briesmīgi," televīzijā sacīja karalis. "Zviedrijas iedzīvotāji šajos grūtajos apstākļos ir ārkārtīgi cietuši. Iedomājaties par visiem tiem cilvēkiem, kuri nevarēja atvadīties no saviem mirušajiem ģimenes locekļiem. Tā ir ļoti smaga un traumatiska pieredze."

Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs (Foto: TT NEWS AGENCY)

Atbildot uz jautājumu, vai viņš pats nebaidās inficēties, 74 gadus vecais karalis sacīja, ka pēdējā laikā šīs domas uznāk arvien biežāk un biežāk.

Karaļa sacītajam piekrita arī Zviedrijas premjerministrs Stefans Levēns. "Faktu, ka tik daudzi cilvēki ir miruši, protams, jāuzskata par neveiksmi," ceturtdien žurnālistiem sacīja Levēns. Atsaucoties uz valdības stratēģiju, premjers piebilda, ka reālus secinājumus varēs veikt, kad pandēmija būs beigusies.

Zviedrijas statistikas pārvalde pirmdien pavēstījusi, ka novembrī kopumā reģistrēti 8066 nāves gadījumi, kas ir augstākais mirstības rādītājs, kāds valstī reģistrēts kopš tā dēvētās spāņu gripas pandēmijas pirmā gada. 1918.gada novembrī Zviedrijā tika reģistrēti 16 600 nāves gadījumi.

Infekcija strauji izplatījās zviedru mediķu vidū, un valdība bija spiesta ķerties pie stingrākiem ierobežojumiem, tostarp aizliedzot bāriem un restorāniem pēc plkst.22 tirgot alkoholu. Aizliegts arī sabiedriskās vietās pulcēties vairāk nekā astoņām personām.

Jauns.lv jau ziņoja, ka, ņemot vērā to, ka intensīvās terapijas nodaļas Stokholmā ir uz pārslodzes robežas, kā arī daudzi veselības aprūpes darbinieki, kas strādā ar Covid-19 slimniekiem, iesnieguši atlūgumus, varas iestādes lūgušas veselības aprūpes personālu no Zviedrijas bruņotajiem spēkiem.

Lai arī Zviedrija oficiāli nav lūgusi ārēju palīdzību, to piedāvājušas arī Somija un Norvēģija. "Mēs neesam saņēmuši oficiālu lūgumu pēc palīdzības, taču esam gatavi palīdzēt Zviedrijai," laikrakstam "Svenska Dagbladet" norādījusi Somijas Sociālo lietu un veselības ministrijas sekretāre Kirsi Varhila.

Ceturtdien ar Covid-19 mirušo skaits Zviedrijā pieauga līdz 7893, turklāt vairāk nekā 1900 ar Covid-19 saistītie nāves gadījumi reģistrēti vien kopš novembra. Ar slimību hospitalizēto cilvēku skaits pārsniedzis 2500.

Saistītās ziņas

"Mums vajag palīdzību!" - Stokholmā mediķi raksta atlūgumus, intensīvās terapijas nodaļas pilnas 1
Zviedrijas veselības amatpersonas nenovērtēja jauno Covid-19 vilni, atzinis premjers 1
Stokholmā dzīvojoša latviete par situāciju Zviedrijā: "Šķiet, ka sabiedrība sadalījusies divās grupās"

Kopējais ar Covid-19 saslimušo skaits Zviedrijā pārsniedzis 357 tūkstošus, kas ir krietni vairāk nekā blakus esošajā Norvēģijā (42 tūkstoši) un Somijā (32 tūkstoši).

Citi šobrīd lasa

Latviete Dace pārsteidza norvēģus, paņemot atvaļinājumu un aizbraucot strādāt uz ziemeļiem
Brūsa Villisa meita pastāsta par aktiera slimības pirmajiem simptomiem
Zobārsts brīdina par izplatītākajām kļūdām tīrot zobus. Šīs kļūdas pieļaujam mēs visi 1
Skatīt visus komentārus