Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Saņemot nevis jauno vakcīnu, bet gan placebo - mirst jaunā koronavīrusa vakcīnas brīvprātīgais 4

Pasaulē
22. oktobrī 19:05 2020. gada 22. oktobrī 19:05
  Jauns.lv
Brazīlijā no jaunā koronavīrusa Covid-19 miris brīvprātīgais - 28 gadus vecs ārsts Pedro Feitosa, kurš piedalījās Lielbritānijas Oksfordas universitātes un farmācijas kompānijas "AstraZeneca" kopīgi izstrādātās eksperimentālās vakcīnas klīniskajā izpētē. Brazīlijas vietējais laikraksts "O Globo" ziņo, ka, pēc visa spriežot, viņš neesot saņēmis vakcīnu, bet gan, visticamāk, bijis tā sauktajā "placebo grupā".

Apstiprināts, ka Feitosa miris tieši no Covid-19 izraisītajām komplikācijām.

Saskaņā ar izmēģinājuma protoklu puse saņem izstrādāto eksperimentālo vakcīnu, bet otra puse - meningīta vakcīnu, kas pierādīta kā droša. Dalībnieki nezina, kurā grupā viņi ir. Visus gadījumus uzrauga neatkarīga padome.

Lai arī noteikts, ka jebkurš notikums ar nopietnām blakusparādībām vai nāvi, saņemot jauno vakcīnu, tiks izpētīts un var apturēt izmēģinājumu, tomēr šajā gadījumā nolemts eksperimentālo izpēti turpināt, kas liek domāt, ka vīrietis nav bijis grupā, kura saņem jauno vakcīnu. 

"Izvērtējot konkrēto gadījumu, nav bažas par izmēģinājuma turpināšanu," norādījis "Astra Zeneca" pārstāvis, piebilstot, ka nedrīkst komentēt plašāk, atsaucoties uz konfidencialitātes noteikumiem. 

Līdz šim klīniskie izmēģinājumi īslaicīgi pārtraukti divas reizes. Abos gadījumos brīvprātīgajiem bija parādījušās blaknes.

Saistītās ziņas

Atsāk Covid-19 vakcīnas klīniskos izmēģinājumus, kas bija pārtraukti konstatētu blakņu dēļ brīvprātīgajam 2
Vai tai būs nevēlamas blakusparādības? Atbildes uz jautājumiem par Covid-19 vakcīnu
"Dzirdēju, ka tests pareizi tiekot veikts, ja ir sajūta, ka tiek kutinātas smadzenes." Brīvprātīgais stāsta, kā ir šobrīd piedalīties Covid-19 vakcīnu izmēģinājumā

Citi šobrīd lasa

Kā es gandrīz kļuvu par slepkavu un izmetu savu meitiņu pa logu. Māmiņas Lauras stāsts
VIDEO: nejēdzīgākā cīņa MMA vēsturē! Krievu cīkstone ringā noslāna 240 kilogramus smagu milzi 2
Ilgi gaidītās kāzas: spēkavīrs beidzot apprecējis seksa lelli Margo
Skatīt visus komentārus

Бритни Спирс и ее бойфренд шокировали фанатов

Выяснилось, почему Ефремов отказался просить Путина о помиловании