Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lietuva turpina cīnīties pret Astravjecas atomelektrostacijas iedarbināšanu novembrī
AFP/Scanpix

Lietuva turpina cīnīties pret Astravjecas atomelektrostacijas iedarbināšanu novembrī 1

Pasaulē
6. oktobrī 18:23 2020. gada 6. oktobrī 18:23
  Jauns.lv / LETA
Lietuvas enerģētikas ministrs Žīgimants Vaičūns aicinājis Eiropas Komisiju darīt visu iespējamo, lai panāktu, ka Baltkrievija atliek 7.novembrī paredzēto Astravjecas atomelektrostacijas (AES) iedarbināšanu.

Kā viņš uzsvēris vēstulē Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisārei Kadri Simsonei, Minska tikai formāli cenšas parādīt, ka īstenojusi ES stresa testu rekomendācijas, un vienlaikus steidzina gatavošanos spēkstacijas iedarbināšanai.

Ministrs norādījis, ka Eiropas Kodoldrošības regulatoru grupa (ENSREG) savu pārskatu par situāciju Baltkrievijā publiskos tikai janvārī.

"Baltkrievija plāno iedarbināt atomelektrostaciju, lai gan nav izpildījusi ES stresa testu rekomendācijas un to izpildi atlikusi uz nenoteiktu laiku, kas būtībā nozīmē ES stresa testu procesa noliegumu un ES politiskās līdera lomas reģionā noniecināšanu," teikts viņa paziņojumā.

Jautājumu par Astravjecas AES drošību Vaičūns izvirzījis arī otrdien attālināti sarīkotajā ES enerģētikas ministru apspriedē.

Baltkrievija paziņojusi, ka netālu no Lietuvas robežas uzceltā Astravjecas AES 7.novembrī sāks ražot elektroenerģiju. Tikmēr Baltijas valstis cenšas galīgi saskaņot instrumentus, kas ļautu boikotēt Baltkrievijas elektroenerģijas importu, kolīdz spēkstacija tiktu iedarbināta.

Lietuva uzskata, ka Baltkrievija nav ievērojusi drošības prasības, ceļot spēkstaciju, kas atrodas aptuveni 30 kilometrus no Lietuvas robežas un 50 kilometrus no Viļņas, bet Minska šos pārmetumus noraida.

Citi šobrīd lasa

Viņa kā embrijs tika sasaldēta 1992.gadā: piedzimis pasaulē "vecākais" mazulis
Cipule norāda, ka šodien vairs nevaram apturēt to bumbu, kas ir sākusi velties attiecībā uz hospitalizāciju 5
Covid-19 inficēto un kontaktpersonu izvietošana viesnīcās varētu sākties ap Ziemassvētkiem 4
Pievienot komentāru

Мать мужа Леры Кудрявцевой произвела фурор

Бари Алибасова госпитализировали из-за передозировки виагры