Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: VIA REUTERS/Scanpix
 

"Kur galvā rodas vārdi?" - Navaļnijs pastāsta par atveseļošanās procesu 5

Pasaulē
19. septembrī 13:24 2020. gada 19. septembrī 13:24
  Jauns.lv
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs publicējis "Instagram" ierakstu, kurā pastāsta par atveseļošanās procesu Berlīnes klīnikā "Charite" pēc saindēšanās.

Pēc viņa teiktā, viņš vēl nevar lietot telefonu un ar grūtībām ielej glāzē ūdeni, bet vēl nesen nav spējis runāt, vēsta "tvrain.ru".

"Pavisam nesen es nezatpazinu cilvēkus un nesapratu, kā runāt. Katru rītu pie manis pienāca ārsts un teica: Aleksej, es atnesu dēli, izdomāsim, kādu vārdu uz tā uzrakstīt. Tas mani dzina izmisumā, tāpēc ka lai gan kopumā sapratu, ko ārsts vēlas, bet nesapratu, kur ņemt vārdus.

Kurā vietā galvā tie rodas? Kur atrast vārdu un kā izdarīt tā, lai tas kaut ko nozīmētu? Viss tas bija nesaprotams. Tāpat kā tas, kā izteikt savu izmisumu, to arī nezināju un tāpēc vienkārši klusēju," raksta Navaļnijs.

View this post on Instagram

Давайте расскажу, как идёт мое восстановление. Это уже ясная дорога, хоть и неблизкая. Все текущие проблемы вроде того, что телефон в моих руках бесполезен, как камень, а налить себе водички превращается в целый аттракцион, - сущая ерунда. Объясню. Совсем недавно я не узнавал людей и не понимал, как разговаривать. Каждое утро ко мне приходил доктор и говорил: Алексей, я принёс доску, давайте придумаем, какое на ней написать слово. Это приводило меня в отчаяние, потому что хоть я уже и понимал в целом, что хочет доктор, но не понимал, где брать слова. В каком месте головы они возникают? Где найти слово и как сделать так, чтобы оно что-то означало? Все это было решительно непонятно. Впрочем, как выразить своё отчаяние, я тоже не знал и поэтому просто молчал. И это я еще описываю поздний этап, который сам помню. Сейчас я парень, у которого дрожат ноги, когда он идёт по лестнице, но зато он думает: «о, это ж лестница! По ней поднимаются. Пожалуй, надо поискать лифт». А раньше бы просто тупо стоял и смотрел. Так что много проблем ещё предстоит решить, но потрясающие врачи университетской Берлинской клиники «Шарите» решили главную. Они превратили меня из «технически живого человека» в того, кто имеет все шансы снова стать Высшей Формой Существа Современного Общества, - человеком, который умеет быстро листать инстаграм и без размышлений понимает, где ставить лайки.

A post shared by Алексей Навальный (@navalny) on

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

Saistītās ziņas

Aleksejs Navaļnijs ar "Novičok" ticis saindēts jau viesnīcā, nevis dzerot tēju 1
"Ilgojos pēc jums" - Aleksejs Navaļnijs publicē foto no slimnīcas gultas 2
Laboratorijas Francijā un Zviedrijā apstiprina, ka Navaļnijs ticis saindēts ar "Novičok" grupas vielu 2

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Pirmdien šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas.

Navaļnijs 7.septembrī tika atmodināts no medicīniskās komas, bet pirmdien atslēgts arī no mākslīgās elpināšanas aparāta.

Citi šobrīd lasa

Ģimene Floridā savā mājā atrod retu divgalvainu čūsku
"Sieviešu elle ir Polijā" un Rumānijas skarbais piemērs abortu aizliegumam un sekām 1
Lietuvā pirmo reizi diennaktī vairāk nekā 1000 jaunu Covid-19 gadījumu 5
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган подогрела слухи о своей второй беременности

Смелое декольте и золотые сапоги: Наташа Королева появилась перед поклонниками без юбки