Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ASV par Venecuēlas leģitīmo līderi uzskatīs Gvaido, neraugoties uz vēlēšanu iznākumu
Huans Gvaido. (Foto: AFP/Scanpix)

ASV par Venecuēlas leģitīmo līderi uzskatīs Gvaido, neraugoties uz vēlēšanu iznākumu 1

Pasaulē
4. augustā 20:23 2020. gada 4. augustā 20:23
  Jauns.lv / LETA
ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija par Venecuēlas leģitīmo līderi turpinās uzskatīt opozīcijas līderi Huanu Gvaido, neraugoties uz to, kāds būs Venecuēlā decembrī plānoto parlamenta vēlēšanu rezultāts, otrdien apliecināja ASV īpašais sūtnis Venecuēlas jautājumos Eliots Abramss.

Trampa administrācija gaidāmās Venecuēlas Nacionālās sapulces vēlēšanas neuzskata par leģitīmām, Senāta Ārlietu komisijai sacīja sūtnis.

ASV, kā arī vairākas Latīņamerikas un Eiropas valstis 2019.gadā paziņoja, ka Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro vairs neatzīst par leģitīmu līderi, un apliecināja, ka par valsts galvu uzskata opozīcijas līderi un Nacionālās sapulces spīkeru Gvaido.

"Maduro nevar uzlabot savu situāciju tiesiski vai praktiski, sarīkojot vēl vienas sagrozītas un krāpnieciskas vēlēšanas," Abramss sacīja likumdevējiem.

Arī senators Bobs Mendess, vadošais komitejas demokrāts, pauda bažas par gaidāmo vēlēšanu leģitimitāti, jo opozīcija signalizējusi par nodomu tās boikotēt.

Venecuēlas parlamenta vēlēšanas izsludinātas 6.decembrī.

Vairāk nekā 25 Venecuēlas opozīcijas partijas svētdien pauda apņēmību boikotēt decembrī gaidāmās parlamenta vēlēšanas.

Nacionālā sapulce ir vienīgais Venecuēlas varas atzars, ko kontrolē opozīcija. Tomēr kopš 2017.gada Maduro kontrolētā Augstākā tiesa anulējusi ikvienu Nacionālās sapulces pieņemto lēmumu, bet parlamenta varu uzurpējusi režīma izveidotā Satversmes sapulce.

Lielākās opozīcijas partijas jau pirms vēlēšanu datuma izsludināšanas paziņoja, ka Nacionālās sapulces vēlēšanas boikotēs, jo nav paredzams, ka vēlēšanas būs brīvas un godīgas.

Gvaido gaidāmās vēlēšanas nodēvējis par farsu.

Gvaido 2019.gada janvārī tika ievēlēts par Nacionālās sapulces spīkeri un pasludināja sevi par Venecuēlas pagaidu prezidentu, un viņu par tādu ir atzinušas vairāk nekā 50 valstis, arī ASV. Reālā valsts galvas vara gan atrodas Maduro rokās, un viņu atbalsta arī bruņotie spēki.

Šogad janvārī par Nacionālās sapulces spīkeru sevi pasludināja Maduro lojālists Luiss Parra, un viņu par spīkeru atzinusi Augstākā tiesa. Gvaido, kas atteicies spīkera amatu atstāt, noraidījis Parru kā "diktatūras līdzzinātāju".

Citi šobrīd lasa

Biedējošākā krīze 23 gadu laikā. FOTO: tā pandēmijas laikā strādā ogrēniešu iecienītā ēstuvīte "Niko" 6
Meitenīte filmēja mājasdarbu, bet par video zvaigzni kļuva viņas tētis un brāļi 1
Noriļskā snieg jau gandrīz nedēļu, iedzīvotāji kupenās nevar atrast savas automašīnas
Pievienot komentāru

Ефремову предложили освоить новую профессию в колонии

Герцогине Кэтрин и принцу Уильяму предстоит принять непростое решение.