Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dienvidāfrikas Republikā Covid-19 gadījumu skaits pārsniedzis pusmiljonu
REUTERS/SCANPIX

Dienvidāfrikas Republikā Covid-19 gadījumu skaits pārsniedzis pusmiljonu

Ārzemēs
2. augustā 12:41 2020. gada 2. augustā 12:41
  Jauns.lv / LETA
Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) ar jauno koronavīrusu inficējušos cilvēku skaits pārsniedzis pusmiljonu, paziņojusi šīs valsts Veselības ministrija.

"Dienvidāfrika pārsniegusi pusmiljona atzīmi - kopumā apstiprināti  503 290 Covid-19 gadījumi," teikts veselības ministra Zveli Mhizes pārskatā par sestdienas datiem.

Vairāk nekā trešā daļa no kopējā inficēšanās gadījumu skaita fiksēti Hautenas provincē, kur atrodas Johannesburga un Pretorija.

DĀR kļuvusi par pandēmijas epicentru Āfrikā, kur konstatēta lielākā puse no kontinenta kopējā apstiprināto inficēšanās gadījumu skaita. Valstī izvērsta intensīva testēšanas un apsekošanas kampaņa un kopš pirmā atklātā gadījuma martā kopumā veikts vairāk nekā trīs miljoni analīžu.

Vīrusa izraisītā slimība Covid-19 valstī prasījusi 8153 cilvēku dzīvības, bet DĀR analītiķi konstatējuši, ka pēdējo nedēļu laikā krasi pieaugusi kopējā dabiskā mirstība, un tas liek domāt, ka patiesais Covid-19 upuru skaits ir daudz lielāks, nekā oficiāli uzrādīts. Laikā no 6.maija līdz 21.jūlijam šis rādītājs bijis par gandrīz 60% augstāks nekā attiecīgajā laika posmā pērn un aizpērn, liecina Dienvidāfrikas Medicīnas pētījumu padomes veiktais izvērtējums.

Prezidents Sirils Ramafoza sestdien norādīja, ka Covid-19 mirstības līmenis valstī ir 1,6% - krietni zemāks nekā vidēji pasaulē. Pēc viņa teiktā, lai gan inficēšanās gadījumu skaita ziņā DĀR starp pasaules valstīm ir piektajā vietā, pēc mirstības līmeņa tā ierindojas tikai 36.vietā.

Veselības aprūpes sistēma Dienvidāfrikas Republikā ir viena no labākajām Āfrikā, bet tiek uzskatīts, ka slimnīcu apgādi ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem negatīvi ietekmējusi korupcija.

Citi šobrīd lasa

"Zombiju parāde Dānijā": no masu kapiem paceļas trūdošo ūdeļu līķi
"Es ceru, ka tavi pēdējie dzīves brīži neizskatīsies šādi" - ārsts nodemonstrē, ko pirms nāves redz Covid-19 upuris 8
Pasaule slavē mazuli zaudējušo Meganu Mārklu par lielo drosmi 2
Pievienot komentāru

Стала известна реакция принца Уильяма на новости о выкидыше Меган

Попавший в реанимацию из-за Covid-19 сын Диего Марадоны узнал о смерти отца