Erdogana partija iesniedz likumprojektu par sociālo mediju kontroles pastiprināšanu
Turcijas valdošā partija otrdien parlamentā iesniegusi likumprojektu ar mērķi panākt lielāku kontroli pār sociālo mediju platformām, tādām kā "Twitter" un "Facebook".
"Mūsu mērķis ir darīt galu aizvainojumiem, lamām un uzmācībai, kas notiek ar sociālo mediju starpniecību," sacīja prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) deputātu grupas priekšsēdētāja vietniece Ezlema Zengina.
Sociālajiem tīkliem, kuru lietotāju skaits Turcijā vienas dienas laikā pārsniedz miljonu, būs valstī jānorīko juridiskais pārstāvis.
Ja līdz brīdim, kad likumprojekts būs pieņemts, pārstāvis Turcijā nebūs iecelts, tiks piespriests naudassods, bet platformas joslas platums tiks pakāpeniski samazināts par 50% un tad 90%, sacīja Zengina.
Rezultātā šīs tīmekļa platformas kļūs neizmantojamas.
Erdogans šomēnes draudēja panākt likumu pieņemšanu, lai stingrāk regulētu sociālos medijus, ar šo brīdinājumu nākot klajā pēc tam, kad tviterī bija nopulgots paziņojums par viņa mazdēla nākšanu pasaulē.
"Vai jūs saprotat, kāpēc mēs esam pret tādiem sociālajiem medijiem kā "YouTube", "Twitter" un "Netflix"? Lai izskaustu šādu netikumību," skaidroja prezidents.
Viņš arī kritizējis Rietumu globālo sociālo tīklu uzņēmumus, ka tie piever acis uz pārkāpumiem Turcijā.
Sagaidāms, ka likums tiks pieņemts, jo parlamentā AKP un tās sabiedrotajiem galēji labējai Nacionālistu kustības partijai (MHP) ir vairākums.
Turcijā bloķētas tūkstošiem tīmekļa vietņu. Pēc teju trim gadiem janvārī tika atcelts vietnei "Wikipedia" noteiktais aizliegums.
Valsts iedzīvotāju aizturēšana un tiesāšana par sociālajos tīklos pausto valdības un tās politikas kritiku Turcijā ir parasta lieta.