Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lēmumi saistībā ar šiem cilvēkiem tika pieņemti jau gada sākumā, taču pandēmijas dēļ to nogādāšana Lietuvā tika apturēta. (Foto: Lietuvas policija)

Neparasts avioreiss: Šauļos no Londonas ieradusies lidmašīna ar cietumniekiem 2

Pasaulē
3. jūlijā 11:39 2020. gada 3. jūlijā 11:39
 
Asnate
Baņģiere
| Jauns.lv
Lietuvas policija ar Lietuvas armijas gaisa spēku transporta lidmašīnu "Spartan" īstenojusi neparastu operāciju - ar vienu avioreisu no Lielbritānijas uz Lietuvu nogādātas 12 notiesātas vai aizdomās turētas personas. Operācijā piedalījās 21 policijas darbinieks un viena medicīnas māsa. Lidojums no Londonas uz Šauļiem tika īstenots vakar vēlu vakarā.

Visas Lietuvā nogādātās personas ir aizturētas saskaņā ar Eiropā izdotu aresta orderi, tās ir izvairījušās no pirmstiesas izmeklēšanas vai arī jau piespriests sods - brīvības atņemšana.

Lēmumi saistībā ar šiem cilvēkiem tika pieņemti jau gada sākumā, taču pandēmijas dēļ to nogādāšana Lietuvā tika apturēta. Tagad personas tiek vestas visas kopā, un šāds operācijas veids mūsu kaimiņvalstij ļāvis krietni ietaupīt valsts budžeta līdzekļus, kas citkārt tiktu tērēti, lai katru cietumnieku vestu ar atsevišķu reisu vai tikai dažus kopā.

Foto: Lietuvas policija

Lietuvas policijai šī operācija izmaksāja apmēram 7000 eiro. Parasti vienas notiesātas vai aizdomās turētas personas nogādāšana uz Lietuvu no Apvienotās Karalistes maksā ap 1500 līdz 2000 eiro. 

Lietuvas policijas pārstāvis kaimiņvalsts medijiem atzinis, ka pandēmija ir radījusi dažas neērtības šādu operāciju veikšanā, tāpēc nācies pieņemt lēmumu, kas šo procesu paātrinātu. Lietuvas policija saka paldies ārzemju kolēģiem un arī Lietuvas armijai par operatīvo palīdzību, īstenojot šo neikdienišķo operāciju.

Saistītās ziņas

Viļņas mikrorajonā izvarots jauns puisis; viens no aizturētajiem - Lietuvas armijas karavīrs 14
Lietuvā kā seriālā: policistu un suņa viesošanās Šauļu skolā beidzas ļoti negaidīti
Lietuvas policija lūdz palīdzību: Mažeiķos vīrietis nošāvis policistu un, iespējams, devies Latvijas virzienā 1

Citi šobrīd lasa

"Es nevaru būt balts, un tas nav iespējams," - grupas "Tranzīts" līderim Ralfam Rubenim - 50!
Ķermeņa 8 brīdinājuma signāli pirms sirdslēkmes. Kā tos atpazīt? 1
"Esi vēl dzīva un vesela vai jau beigta?" Ticīga sirmgalve šokā par Lielvārdes mācītāja sūtītajām īsziņām 13
Tēmas: Lietuva
Skatīt visus komentārus

Хакера из России обвинили в краже «постыдных» фото Меган и Гарри

8-летняя внучка Пугачевой дебютировала в качестве певицы