Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pekina ir paziņojusi, ka jaunais likums aizliegs graujošu darbību, atdalīšanos no valsts, terorismu un slepenu sadarbību ar ārvalstu spēkiem (Foto: Isaac Yee/Shutterstock/ Vida Press)

Ķīna pieņēmusi Honkongas nacionālās drošības likumu

Pasaulē
30. jūnijā 07:49 2020. gada 30. jūnijā 07:49
  Jauns.lv / LETA
Ķīna otrdien pieņēma Honkongas nacionālās drošības likumu, kura kritiķi bažījas, ka tas ievadīs plašas politiskas represijas šajā autonomajā teritorijā, ziņoja Honkongas mediji.

Nacionālā tautas kongresa pastāvīgā komiteja, kas ir Ķīnas galvenā likumdošanas institūcija, otrdienas rītā vienbalsīgi pieņēma šo likumu, ziņoja telekanāls "Now TV", raidsabiedrība RTHK un laikraksts "South China Morning Post".

Pekina ir paziņojusi, ka jaunais likums aizliegs graujošu darbību, atdalīšanos no valsts, terorismu un slepenu sadarbību ar ārvalstu spēkiem, un ka tas ir vajadzīgs, lai atjaunotu stabilitāti Honkongā pēc demokrātijas piekritēju protestiem.

Tā pretinieki bažījas, ka šis likums sagraus Honkongas politiskās brīvības un samazinās tās autonomiju, ņemot vērā, ka līdzīgi likumi ir izmantoti protestu apspiešanai kontinentālajā Ķīnā.

Pekina ir apgājusi Honkongas likumdošanas institūciju, lai pieņemtu šo likumu. Tas tika pieņemts sešas nedēļas pēc pirmā paziņojuma par to.

Honkongas 7,5 miljoni iedzīvotāju vēl nav redzējuši šī likuma saturu. Ir gaidāms, ka tas stāsies spēkā trešdien.

Pekinas atbalstītā Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama otrdienas rītā iknedēļas preses konferencē atteicās sniegt komentārus par to, vai šis likums ir pieņemts. 

Citi šobrīd lasa

"Tā noformējums ir problemātisks" - pēc protestiem pret rasismu aicina mainīt Zviedrijas karogu 20
“Ja kādam jāmirst, tad tam jābūt man,” tā, glābjot māsu, nodomājis sešus gadus vecais Bridžers 1
Čiekurkalnā lokalizēts ugunsgrēks daudzstāvu namā; viens cilvēks gājis bojā
Tēmas: Ķīna, Honkonga
Pievienot komentāru

Мать Бритни Спирс судится за право распоряжаться ее 200-миллионным состоянием

Внучка Пугачевой похвасталась своей роскошной жизнью в Америке