Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bijušais Lielbritānijas premjers Tonijs Blērs (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Bijušie valstu līderi aicina steidzami sarīkot G20 samitu

Ārzemēs
2. jūnijā 07:57 2020. gada 2. jūnijā 07:57
  Jauns.lv / LETA
Virkne bijušo valstu līderu, veselības ekspertu un zinātnieku otrdien aicinājuši steidzami sarīkot G20 valstu samitu, lai palīdzētu koronavīrusa pandēmijas izraisītajā krīzē cietušajām nabadzīgajām valstīm.

Ekonomiskās krīzes dēļ 440 miljoniem cilvēku draud nabadzība un 265 miljoni nevarēs pienācīgi paēst, teikts atklātajā vēstulē, kuru parakstījuši 225 cilvēki.

Vēstuli parakstījušo cilvēku vidū ir bijušie Lielbritānijas premjeri Gordons Brauns, Tonijs Blērs un Džons Meidžors, bijušais Vācijas ārlietu ministrs Joška Fišers un bijušais ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns.

Kā norādīts vēstulē, novembrī paredzētajam G20 samitam jānotiek ātrāk, "jo izdalīta tikai niecīga daļa no 2,5 triljoniem dolāru, kas nepieciešami nabadzīgajām valstīm".

"Pārstāvot 85% no pasaules nominālā IKP, G20 ir spējas vadīt resursu mobilizāciju nepieciešamajā mērogā," norādīts vēstulē.

"Bez G20 tiešsaistes tikšanās drīzumā un noteikti ātrāk par novembra beigām vakuums globālajā vadībā radīsies brīdī, kad globālā rīcība ir nepieciešama visvairāk," pavēstīja Brauns, brīdinot par pandēmijas otrā viļņa risku, kas nāks no nabadzīgākajām valstīm.

Citi šobrīd lasa

40 gadus tā šeit nebija manīta: vācieši piesardzīgi priecājas par dzeloņainās rajas atgriešanos 1
Atbrauc atpūsties no Covid-19? Cilvēkus Rīgā un Pierīgā biedē lielais skaits automašīnu ar Krievijas numurzīmēm 17
Pasaulē pirmais, kurš airu laivā šķērsojis Kluso okeānu no Dienvidamerikas uz Āziju: Kārlis Bardelis savainojies, bet laimīgs atgriežas mājās
Pievienot komentāru

Бывшая лучшая подруга герцогини Меган пообещала свести с ней счеты

Максим Галкин показал, как выглядит SPA-центр в их с Аллой Пугачевой замке