foto: Yuri Smityuk/TASS/All Over Press/ Vida Press
Pasaulē

Viņa paredzēja pandēmiju: "Vēl neesam izjutuši to lielo depresiju, kurā iesoļojam"

Jauns.lv

Arī vairākus gadus pēc koronavīrusa, nekas nebūs tā kā līdz šim, apgalvo Pulicera balvas saņēmēja, ASV sabiedriskās veselības žurnāliste Laurija Gereta.

Viņa paredzēja pandēmiju: "Vēl neesam izjutuši to ...

"Es domāju, ka tuvākos četrus piecus gadus no šī brīža nebūs neviena mūsu dzīves aspekta, kas nebūs mainījies. Ir gandrīz neiespējami pilnībā izprast, kā tas izskatīsies," sarunā ar CNN sacīja Gereta.

Amerikā lielākā daļa štatu pakāpeniski pārtrauc ierobežojumus, kas noteikti, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību. Un, lai gan uzņēmumi lēnām atveras, Baltais nams prognozē, ka līdz augustam vīrusa izraisīto nāvju skaits varētu pārsniegt 130 tūkstošus.

foto: Ekrānuzņēmums no "Facebook",
Laurija Gereta.
Laurija Gereta.

Vienotas pieejas trūkums pandēmijas jautājumā var radīt problēmas vīrusa izskaušanā pat ar vakcīnu, sacīja Gereta. "Vīruss turpinās cirkulēt pasaulē neatkarīgi no tā, ir vakcīnas vai nav. Ja vien mēs neesam apņēmušies sasniegt stratēģisku mērķi, proti, tiešām atbrīvoties no vīrusa, izstrādājot vakcīnu visiem septiņiem ar pusi miljardiem cilvēku," uzskata žurnāliste.

Balagāns ASV: cilvēku masas iziet ielās, lai protestētu pret ierobežojumiem

Protesta akcija Kolorādo statā ASV, kur cilvēki iebilst pret ierobežojumiem, kas ieviesti vīrusa dēļ, bet mediķi stājas pretī distancēšanās noteikumu ...

Tā kā koronavīrusa ietekmes ilgums un plašums kļūst skaidrāks, amerikāņi varētu pārdomāt dažādus dzīves aspektus: no avio ceļošanas līdz pat sanāksmēm, kas saistītas ar cilvēku saskarsmi. "Jebkāda veida mijiedarbība un izturēšanās, ko esam uztvēruši kā pašsaprotamu, būs savādāka. Mēs vēl neesam izjutuši to lielo depresiju, kurā iesoļojam." 

Gereta tāpat iebilst pret ASV viceprezidenta Maika Pensa vērtējumu, ka pandēmija lielā mērā beigsies maija izskaņā, norādot, ka visdrīzāk tas varētu notikt 36 mēnešu laikā.

Slimi cilvēki, mirušo ķermeņi un nogurušas sejas - Ņujorkas ikdiena 2020.gada aprīlī

Ņujorka kļuvusi par Covid-19 visplašāk skarto vietu ASV. Līdz otrdienai Ņujorkā konstatēti vairāk nekā 108 tūkstoši saslimušo, 7 349 cilvēki ...

Pēc Geretas domām, ASV ekonomika vēl gadiem ilgi izjutīs pandēmijas ietekmi. Kad bažas par veselību būs beigušās, valdības, iespējams, nevarēs ieguldīt līdzekļus jauninājumos un uzņēmumiem nebūs līdzekļu attīstībai.

ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais ekonomikas padomnieks Gerijs Koens uzsvēra, ka ir optimistiks par ASV ekonomikas nākotni un uzskata, ka nācija būs "ļoti gudra un radoša" jaunu iespēju izveidošanā.

Masu kapi Covid-19 slimniekiem Harta salā

Covid-19 upuru skaitam pieaugot, droni uzņēmuši baisus skatus Ņujorkas pilsētas robežās - uz Harta salas tiek rakti masu kapi slimības upuriem.

"Es domāju, ka mums būs vajadzīgi vairāk nekā 12 mēneši, lai attīstītos tik tālu, lai mums būtu ērti. Ja vien medicīnas jomā kaut kas brīnumainā kārtā nenotiks un mēs saņemsim vakcīnu...tas prasīs zināmu laiku," sacīja Gereta.