
Tramps turpina ieteikt nejēdzīgus un dzīvībai bīstamus paņēmienus Covid-19 ārstēšanai
Ceturtdienas Baltā nama koronavīrusa darba grupas sanāksmē kārtējo reizi sabiedrību un veselības speciālistus pārsteidzis ASV prezidents Donalds Tramps. Viņš izteicis domu, ka Covid-19 no cilvēka organisma varētu "izēst" ar iekšēji ievadītu, injicētu dezinfekcijas līdzekli, ziņo BBC.
Sanāksmē tika apspriests ASV zinātnieku jaunākais, bet vēl oficiāli neapstiprinātais pētījums, kurā secināts, ka Covid-19 slimību izraisošais vīruss pavājinās saskarē ar saules gaismu. Tāpat šajā pētījumā secināts, ka vīrusu siekalās iznīcina balinātājs un izopropilspirts.
Uzzinājis šos atklājumus, prezidents Tramps izvirzījis hipotēzi, ka vīrusu varētu mēģināt izskaust, izmantojot "milzīgu ultravioleto starojumu" vai "vienkārši ļoti spēcīgu gaismu", ar to apstarojot ķermeni un pat organisma iekšējo vidi. Turpinot šo ideju, viņš ieminējies arī par to, ka ķermenī varētu injicēt dezinfekcijas šķīdumus.

"Tad es redzu dezinfekcijas līdzekli, kas to atvaira minūtē. Vienā minūtē," teica Tramps. "Vai ir veids, kā mēs varētu kaut ko ar to iesākt, veicot iekšēju infekciju vai attīrīšanu? Jo tas [vīruss] iekļūst plaušās un atstāj milzīgu iespaidu uz tām. Būtu interesanti ko tādu pārbaudīt."
Pēc šiem prezidenta izteikumiem pie sabiedrības steidzīgi vērsās viens no lielākajiem dezinfekcijas līdzekļu izplatītājiem valstī, izsakot stingru brīdinājumu iedzīvotājiem nekādā gadījumā nelietot šos līdzekļus iekšķīgi.
Tīrāmo līdzekļu "Lysol" , "Dettol", "Vanish" un "Cillit" ražotājs firma "Reckitt Benckiser" norāda, ka dezinfekcijas līdzekļus nedrīkst jebkādā veidā "ievadīt" vai iedzert. Šie līdzekļi sastāv no bīstamām vielām, kas cilvēka organismam var būt indīgas. Pat ārēja tīrīšanas līdzekļu lietošana uz ķermeņa var būt bīstama ādai, acīm un elpošanas sistēmai.
"Mūsu dezinfekcijas un higiēnas līdzekļus drīkst lietot tikai tam paredzētajā veidā un saskaņā ar lietošanas vadlīnijām. Lūdzu, pirms lietošanas izlasiet etiķeti un drošības instrukciju," teikts uzņēmuma paziņojumā.

Slimi cilvēki, mirušo ķermeņi un nogurušas sejas - Ņujorkas ikdiena 2020.gada aprīlī
Ņujorka kļuvusi par Covid-19 visplašāk skarto vietu ASV. Līdz otrdienai Ņujorkā konstatēti vairāk nekā 108 tūkstoši saslimušo, 7 349 cilvēki ...





Trampa nejēdzīgie izteikumi sacēluši vētru sociālajos tīklos. Daži viņa izteikumus salīdzina ar muļķīgo 2018.gada trendu ēst veļas mazgājamā līdzekļa kapsulas.
Acīgākie pamanījuši, kā uz Trampa izteikumiem sanāksmē reaģējusi klātesošā ārste.
#TrumpPressBriefing #Domestos
— Cromwell (@Cromwell606) April 24, 2020
We are all Dr Birx 😱pic.twitter.com/X8wfiLgqCv
Ārsti jau brīdinājuši, ka prezidenta ieteikumam var būt letālas sekas. "Šādi apgalvojumi par jebkura veida tīrīšanas līdzekļu ievadīšanu vai norīšanu ir bezatbildīgi, tas ir bīstami," saka pulmonologs un globālās veselības politikas eksperts Vins Gupta. "Tā ir izplatīta metode, kuru cilvēki izmanto, kad vēlas sevi nogalināt." Tāpat eksperti atgādina, ka hlora un balinātāja ieelpošana ir ļoti kaitīga plaušām.
Šī nav pirmā reize, kad Trampa ieteikumi likuši pārsteigumā ieplest acis. Līdzeklis malārijas ārstēšanai “hidroksihlorokvīns”, ko Tramps iepriekš ieteica Covid-19 ārstēšanai, nepalīdz, jo vairāk - pasliktina slimnieku veselības stāvokli, par pētnieku secinājumiem ziņo "Sky News". Lai arī Tramps bija norādījis, ka viņam neesot medicīnisku vai zinātnisku pamatojumu, tomēr viņa "veselais saprāts" liekot viņu izteikt šādu apgalvojumu.
Ir taisnība, ka dezinfekcijas līdzekļi iznīcina vīrusu, bet tikai uz virsmām. Ir pat ieteicams ikdienā regulāri tīrīt dažādas virsmas ar līdzekļiem, kas satur alkoholu. Kā norāda BBC, ir arī daži pierādījumi, ka vīrusi parasti ātrāk iet bojā uz virsmām, kad ir tieši pakļauti saules gaismai. Tomēr nav zināms, cik lielā mērā un cik ilgi Covid-19 izraisošajam vīrusam ir jābūt pakļautam ultravioletā starojuma iedarbībai, līdz tas izzūd, tāpēc speciālisti kā daudz drošāku veidu, lai izvairītos no vīrusa, iesaka vienkārši mazgāt rokas un nepieskarties sejai.
Būtiski, ka šie pētījumi attiecas tikai uz vīrusa klātbūtni uz objektiem un virsmām, nevis uz to, kas notiek ar vīrusu tad, kad tas nonāk cilvēka ķermenī.