Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ķīnas galvenais epidemiologs Zhong Nanshan. (Foto: EPA/Scanpix)

Ķīnas galvenais Covid-19 speciālists brīdina par "vispasaules katastrofu", ja ASV nespēs apturēt koronavīrusa izplatību 16

Ārzemēs
4. aprīlī 04:50 2020. gada 4. aprīlī 04:50
  Jauns.lv
Pekinas galvenais jaunā koronavīrusa medicīniskais konsultants apšauba ASV valdības spēju cīnīties ar pandēmiju, kas novedis pie tā, ka pasaules mēroga ārkārtējās situācijas dēļ starp abām valstīm izveidojies konflikts, vēsta "Daily Mail".

Epidemiologs Zhong Nanshan apgalvo, ka ir noraizējies par to, kas notiek Amerikā, piebilstot, ka "Amerikas problēma būs visas pasaules problēma".

Speciālists brīdinājis par globālu katastrofu, ja nāvējošā infekcija turpinās izplatīties pašreizējā tempā. Viņš mudināja ASV varasiestādes ieviest stingrākus karantīnas pasākumus.

Vairāk nekā miljons cilvēku visā pasaulē ir inficējušies ar Covid-19, bet no vīrusa izraisītām saslimšanām miruši vairāk nekā 53 tūksotši cilvēku.

Pandēmija sākās pagājušajā decembrī Uhaņā, Ķīnas pilsētā ar 11 miljoniem iedzīvotāju. Dakteris Zhong, kas ir krīzes novēršanas ekspertu grupas vadītājs, apspriedis Covid-19 apmērus pasaulē tikšanās laikā ar ekspertiem.

"Mani satrauc tas, ka citās valstīs vīruss izplatās ļoti ātri. Katru dienu (nāves gadījumu skaits) palielinās par apmēram tūkstoti. Tā ir liela problēma," sacīja ārsts. Viņš apgalvo, ka pieaugošais pacientu skaits radīs slogu medicīnas resursiem, izraisot "apburto loku" nāciju centienos kontrolēt krīzi.

"Jo īpaši lielās valstīs, tiklīdz tās nespēs apturēt izplatīšanos, tas nesīs postu visai pasaulei. Neviena no valstīm nebūs droša un atbrīvota. Tas mani uztrauc visvairāk." Viņaprāt, stingrās karantīnas prasības, sociālās distancēšanās noteikumi un prasība publiskās vietās nēsāt sejas maskas ir labākais veids kā cīnīties pret vīrusu.

Ķīnas veselības varasiestādes ziņojušas par kopumā 81 tūkstoti 620 inficēšanās un 3322 nāves gadījumiem. Tomēr par datu drošumu un caurspīdīgumu esot šaubas.

Slepena informācija Vašingtonā atklājusi, ka Ķīna pilnībā piesedz epidēmijas apmērus, aģentūrai "Bloomberg News" paziņojis kāds avots.

Tikmēr ASV viceprezidents Maiks Penss valsts lēnajā reakcijā daļēji vainojis Ķīnu: "Patiesība ir tāda, ka mēs varējām rīkoties labāka, ja Ķīna būtu panākusi mums pretī. Es domāju, ka Ķīna par koronvīrusu bija atklāta nekā par citām infekcijas slimībām pēdējo 15 gadu laikā.

Bet tagad šķiet, skaidri redzams, ka Ķīna par koronavīrusu zināja vismaz mēnesi iepriekš, pirms par to uzzināja visa pārējā pasaule."

Pekina Pensa izteikumus nodēvējusi par "nekaunīgiem" un "amorāliem". Abas valstis būtībā viena otru apvainojušas tajā, ka tā izplatījusi jauno koronavīrusu.

ASV šobrīd ir visvairāk Covid-19 inficēšanās gadījumu pasaulē. Pēc tam seko Spānija, Itālija, Vācija un Ķīna. Amerikā kopumā reģistrēti vairāk nekā 245 tūkstoši inficēšanās un vairāk nekā 6000 nāves gadījumu, Ņujorkai kļūstot par Covid-19 izplatības epicentru. 

Citi šobrīd lasa

Viņa nekaunas: publicē "pirms" un "pēc" fotogrāfijas; arī citas seko viņas piemēram 4
Bruknas kopienas vadītājs Andrejs Mediņš nāk klajā ar savdabīgiem izteikumiem; mācītāja viedokli skarbi komentē speciālisti
Sākumā Marikai no Talsiem piedzima trīnīši, bet vēlāk - vēl dvīnīši. Kā ir augt piecu bērnu ģimenē? 4
Skatīt visus komentārus

Жена Робби Уильямса заявила о нежелании скрывать от детей его "распутное" прошлое

"В институте я была - пацан!": Агата Муцениеце удивила подписчиков неожиданным фото