Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Meijers atklājis, kā savienot savu rokas protēzi ar sintezatoru, lai ar domām varētu veikt korekcijas mūzikas skanējumā. (Foto: Ekrānuzņēmums no Bertolta Meijera Youtube konta video)

Vīrietis, kurš spēj ietekmēt mūziku ar domu spēku

Pasaulē
1. martā 08:26 2020. gada 1. martā 08:26
  Jauns.lv
Profesors un elektroniskās mūzikas dīdžejs Bertolts Meijers (Bertolt Meyer), kurš dzīvo Leipcigā, Vācijā, piedzima bez labās rokas apakšdelma. Tagad viņš atklājis, kā savienot savu rokas protēzi ar sintezatoru, lai ar domām varētu veikt korekcijas mūzikas skanējumā.

Meijera lielākā kaislība visu dzīvi bijusi elektroniskā mūzika. Hobija līmenī ar tās producēšanu viņš nodarbojas jau vairāk nekā 15 gadu. Tā kā ar protēzi reizēm bijis grūti strādāt ar mūzikas pulti, tad radusies doma, vai rokas muskuļus nevar uzreiz pievienot tehnikai.

Protezēšanas iekārtā atrodas divi elektrodi, kas uztver signālus no muskuļa, kurš būtu bijis atbildīgs par rokas daļas kustināšanu, kuras viņam nav. Vīrietis tagad uztaisījis ierīci, kura kalpo kā starpnieks starp protēzi un sintezatoru. Šādi, ar domām kontrolējot muskuļus, viņš raida signālu uz sintezatoru un spēj mūzikā mainīt pāris tās parametrus.

Vīrietis norāda, ka mūzika iepriekš jau radīta un neesot tā, ka viss tiek kontrolēts ar viņa domām. Tiesa, šis, iespējams, ir pirmais solis uz kādu lielāku atklājumu. Meijers atzīst, ka tas prasītu vairāk attīstību un tehnoloģiju savietojamību, kādas viņam ir patlaban.

Citi šobrīd lasa

Vīrusu “superizplatītāji” – kas viņi ir, un ko viņi dara? 1
Kāpēc no Covid-19 mirst arī jauni, veselīgi cilvēki? Zinātnieki izvirza divas teorijas
Kārtības ieviešana Kadirova stilā jeb - Čečenijā ar pašizolācijas pārkāpējiem neauklējas 19
Pievienot komentāru

Анна Курникова поделилась снимком с дочерью Машей

Джоан Роулинг заявила, что победила коронавирус с помощью дыхательной техники