Bažas par koronavīrusa izplatību pārņēmušas arī Itālijas kaimiņvalstis; tikmēr itāļu valdība uzskata - ceļot joprojām ir droši
Austrija pagājušajā naktī īslaicīgi nobloķēja vilciena satiksmi no Itālijas, jo bija radušās aizdomas, ka divi cilvēki vilcienā no Venēcijas uz Minheni varētu būt inficējušies ar "Covid-19". Pārbaudē tika noskaidrots, ka viņi nav saslimuši ar jauno vīrusu.
Itālijas valdība ir ierosinājusi ar kaimiņvalstīm sarīkot veselības ministru tikšanos, un paudusi pārliecību, ka robežu slēgšana nav risinājums.
Tikmēr Indijas okeāna salu valstī Maurīcijā 40 itāļiem no Lombardijas un Veneto šodien tika aizliegts izkāpt no lidmašīnas. Pārējie pasažieri tika izlaisti.
Itālijas aviokompānija "Alitalia" paziņoja, ka organizē šo pasažieru atgriešanos Itālijā, un uzsvēra, ka 40 pasažieriem nav nekādu simptomu, kas liecinātu par inficēšanos ar "Covid-19".
Borelli uzsvēra, ka Itālija joprojām ir droša valsts tūristiem.
Viņš norādīja, ka Itālijā konstatēti divi vīrusa perēkļi, uz ko valdība reaģējusi ar plašiem un stingriem pasākumiem, un tādēļ Itālija uzskata, ka ir droša valsts ceļotājiem.
Eiropas Savienības (ES) krīžu vadības komisārs Janezs Lenarčičs šodien aicināja bloka dalībvalstis atturēties no sasteigtas rīcības, piemēram, Šengenas robežu slēgšanas.
Komisārs uzsvēra, ka visiem lēmumiem jābalstās uz ticamu riska izvērtējumu un zinātnisku pamatojumu, pasākumiem jābūt proporcionāliem briesmām un ES dalībvalstīm ir jākoordinējas savā starpā.
ES dalībvalstu eksperti šodien tiksies Briselē, bet otrdien Itālijā plānota Pasaules Veselības organizācijas (PVO) komandas un ES ekspertu tikšanās.
Eiropas Komisija (EK) šodien pavēstīja, ka ir atvēlējusi vēl 232 miljonus eiro cīņai pret jauno koronavīrusu.
Arī Zviedrija paziņoja, ka atvēlēs 40 miljonus kronu PVO, kuras ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesus atzinīgi novērtēja šādu atbalstu.
"Pēdējās pāris nedēļas nodemonstrējušas, cik strauji jauns vīrus var izplatīties visā pasaulē, izplatot bailes un haosu," sacīja Tedross video vēstījumā no Ženēvas.
Viņš norādīja, ka dati no Ķīnas liecina par kritumu jaunu inficēšanās gadījumu skaitā, kas parāda, ka Ķīnas vīrusa ierobežošanas stratēģija strādā.
Tomēr viņš uzsvēra, ka bažas rada vīrusa straujā izplatīšanās Irānā, Itālijā un Dienvidkorejā.