Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Safija Amira Šaiha (Foto: AP/Scanpix)

"Islāma valsts" atbalstītāja atzīst, ka plānojusi sprādzienu Londonas katedrālē 7

Ārzemēs
21. februārī 16:40 2020. gada 21. februārī 16:40
  Jauns.lv / LETA
36 gadus veca sieviete, kas zvērējusi uzticību džihādistu grupējumam "Islāma valsts", piektdien atzina vainu apsūdzībās par sprādziena plānošanu Londonas Svētā Pāvila katedrālē un viesnīcā netālu no šī dievnama.

Safija Amira Šaiha atzina vainu Londonas Centrālajā krimināltiesā, un spriedums par "teroraktu gatavošanu" un teroristu publikāciju izplatīšanu tiks pasludināts 11.maijā.

Šaiha, kas ir dzimusi kā Mišela Ramsdena, tika aizturēta pēc tam, kad viņa ar policijas slepenajiem aģentiem bija spriedusi par spridzekļu gatavošanu un izvietošanu. Šaiha "veica izpēti par metodēm un lēma par labu plānam rīkot teroraktu, ceļoja uz centrālo Londonu un palika viesnīcā, lai veiktu novērošanu," teikts Metropoles policijas paziņojumā.

Londonas Svētā Pāvila katedrāle (Foto: PA)

Šaiha policijas slepenajam aģentam nodeva divas somas, un viņa vēlējās, lai šīs somas tiktu piekrautas ar spridzekļiem. Sieviete arī bija "sagatavojusi vārdus, apliecinot uzticību "Islāma valstij"", norādīja policija.

"Islāma valsts" vēl salīdzinoši nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

"Islāma valsts" cenšas nostiprināties Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

Citi šobrīd lasa

FOTO: glaunas mājas, miljonu vērti īpašumi un idilliskas miera ostas - tā dzīvo pašmāju zvaigznes 12
Daugavpilī autovadītājs "noparkojies" dzīvojamās mājas pirmajā stāvā 1
Bekhema dēls paziņo par saderināšanos ar mīļoto. Ieplānotas DIVAS kāzas
Skatīt visus komentārus

Беременная звезда Instagram Марина Балмашева вышла замуж за пасынка

"Корчевников, прекрати говорить с ней как с девственницей": зрители остались недовольны выпуском "Судьбы человека" с Волочковой