Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Viņš paskaidrojis, ka izvēlēti 52 mērķi, jo tieši šādu skaitu amerikāņu ASV vēstniecībā Teherānā 1979.gadā par ķīlniekiem sagrāba studenti islāmisti, protestējot pret to, ka Vašingtona noraidīja prasību izdot gāzto šahu Mohammadu Rezu Pahlavi. Ķīlnieku krīze turpinājās 444 dienas. (Foto: AFP/Scanpix)

Tramps draud dot triecienu 52 mērķiem Irānā 16

Ārzemēs
2020. gada 5. janvārī 10:05 2020. gada 5. janvārī 10:05
  Jauns.lv / LETA
Amerikas Savienotās Valstis ir gatavas dot triecienu 52 mērķiem Irānā, ja Irāna uzbruks ASV objektiem vai pilsoņiem, atmaksājot par ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanu, paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.

Daži no šiem objektiem Irānā "ir ļoti augsta līmeņa un ļoti svarīgi Irānai un Irānas kultūrai, un šiem mēŗķiem un pašai Irānai tiks dots trieciens ļoti ātri un ļoti spēcīgi," sestdien tviterī ierakstījis Tramps.

Viņš paskaidrojis, ka izvēlēti 52 mērķi, jo tieši šādu skaitu amerikāņu ASV vēstniecībā Teherānā 1979.gadā par ķīlniekiem sagrāba studenti islāmisti, protestējot pret to, ka Vašingtona noraidīja  prasību izdot gāzto šahu Mohammadu Rezu Pahlavi.  Ķīlnieku krīze turpinājās 444 dienas.

"Viņi mums uzbruka un mēs atbildējām. Ja viņi uzbruks atkal - un to es viņiem stingri ieteiktu nedarīt - mēs dosim viņiem spēcīgāko triecienu, kāds viņiem jebkad ticis dots!" uzsvēris Tramps.

"Savienotā Valstis tikko iegādājās bruņojumu par diviem triljoniem dolāru. Mēs [militārajā ziņā] esam  pasaulē lielākie un labākie, krietni pārspējot citus! Ja Irāna uzbruks amerikāņu bāzei vai jebkuram amerikānim, mēs bez šaubīšanās pret viņiem liksim lietā šo pavisam jauno, skaisto bruņojumu!" piebildis  ASV prezidents.

Jau vēstīts, ka piektdien ASV raķešu triecienā  triecienā pie Bagdādes lidostas tika nogalināti desmit cilvēki - pieci irākieši un pieci irāņi, arī Irānas Revolucionārās gvardes vienības "Kudsas spēki" komandieris ģenerālis Kasems Soleimani un Irākas militārā grupējuma "Hashed al Shaabi" ("Tautas mobilizācijas spēki") vadītāja vietnieks Abu Mahdi al Muhandiss. Šis trieciens bija vērsts pret Soleimani un tika īstenots pēc  Trampa rīkojuma. Pēc trieciena Pentagons paziņoja, ka "Soleimani aktīvi izstrādāja plānus uzbrukt amerikāņu diplomātiem un karavīriem Irākā", kā arī, ka "Kudsas spēki" ir "atbildīgi par simtiem amerikāņu un koalīcijas karavīru nāvi un vēl tūkstošiem ievainošanu". Tostarp Savienotās Valstis vaino Soleimani, ka viņš apstiprinājis 31.decembrī notikušo proirānisko protestētāju uzbrukumu ASV vēstniecībai Bagdādē.

 Irāna ir draudējusi atriebties par Soleimani nāvi. 

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; ES aicina demilitarizēt Zaporižjas AES teritoriju 10
Olga Kambala tomēr Turcijā netiek pie jauna deguna un krūtīm. Kāpēc tā? 8
“Būtu slikti, ja kaut kas notiktu...” Medvedevs kinofilmu gangsteru stilā draud Eiropas atomstacijām ar teroraktu 8
Skatīt visus komentārus